Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Ortaöğretim Kurum Müdürleri Toplantıları Tamamlandı

Açıklama: 2011-2012 eğitim-öğretim yılında ortaöğretim kurumlarında yapılacak akademik, sosyal, kültürel ve sportif çalışmaların değerlendirildiği toplantılar Merkez, Görele ve Şebinkarahisar ilçelerinde 3 grup halinde olmak üzere tüm ilçelerdeki lise müdürlerinin katılımıyla tamamlandı.
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2011
Geçerli Tarih: 18 Ekim 2017 19:47
Site: Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
URL: http://giresun.meb.gov.tr/ic_sayfa.asp?sayfa=1&haberID=758


Toplantılara katılan Millî Eğitim Müdürümüz Halit Azizoğlu, "Okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize güvenimiz tamdır. Eğitim-öğretim çokboyutlu bir süreçtir. Bu süreçte öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğini tam olarak sağladığımızda başarı daha da artacaktır." dedi.(Merkez-Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi)
Eğitim-öğretimden sorumlu Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu ve Keşap İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Zaimoğlu, ortaöğretim kurum müdürlerine il genelinde yapılacak çalışmalar hakkında şu bilgileri bilgi verdi.
 
“Akademik sınavlara öğrencilerin hazırlanması amacıyla il genelinde Aralık ve Nisan aylarında SBS, YGS ve LYS Başarı tespit sınavları yapılacak. İl genelinde ilköğretim okulları ile liselerin katılacağı bilgi yarışmalarının planlandığını ve il finalinin canlı olarak yerel bir kanalda yapılması için çalışmaları sürdürüyoruz.


(Görele-Nihat Gürel Anadolu Öğretmen Lisesi)
İlköğretimde “Bu Benim Eserim” Proje Yarışmasına, ortaöğretimde TÜBİTAK Proje Yarışmasına, mesleki-teknik ortaöğretimde de “Proje Tabanlı Beceri” yarışmalarına katılım geçen yıllara göre artarak devam etmeli. Ayrıca öğrencilerin ders dışında kompozisyon, şiir yarışması, resim sergisi, sportif karşılaşmalar ve halk oyunlarıyla ilgili faaliyetlere katılımını teşvik ediniz.” dedi.
 
Daha sonra ortaöğretim kurum müdürleri sırayla söz alarak okulları hakkında bilgi vererek yaptıkları çalışmaları anlattı.


(Şebinkarahisar-Millî Eğitim Müdürlüğü)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster