GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 95. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Vahit Sütlaş Sahnesinde Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın teşrifleri ve protokolün yerini alması, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda İstiklal Şâirimiz  Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan kısa birfilm gösterildi.

 

Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesince düzenlen törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Servet Yüksektepe,  Mehmet Akif Ersoy’un Devlet-i Âliye’nin son dönemi, Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu gibi toplumu ve kedisini derinden sarsan ve etkileyen sosyal, siyasi ve ekonomik birçok olay yaşadığını, yaşanan bu olaylara çözüm yolları arayarak milletin sesi olduğunu, neticede milli bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımızın da şairi olarak milletimizi gönlündeki onurlu yerini ebediyen kazandığını ifade etti.

 

Program; öğrencilerin okuduğu Bülbül ve Çanakkale Şehitlerine şiirlerinin ardından,  ilimizde düzenlenen “Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy konulu  kompozisyon, Mehmet Akif Ersoy’un şiiri ve İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Sayın Valimiz Hasan Karahan ve protokol tarafından verilmesi ve İstiklal Marşı konulu oratoryo gösterisiyle sona erdi.  

 

 16-03-201616-03-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.