GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

 

 

Bu yıl 46. sı düzenlenen liseler arası araştırma projeleri yarışmasında Samsun bölgede birinci olan iki projesiyle 24 – 29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türkiye Finalinde ilimizi temsil eden başarılı okulumuz, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Cuma KESME danışmanlığında öğrenciler Hasan TURHAN ve Emre BAŞ tarafından hazırlanan “Kim Korkar Karanlıktan” isimli projeleriyle Psikoloji Dalında Türkiye 2. si olmayı başardı.

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı  ve Tarih dallarında düzenlenen ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında bu yıl Türkiye genelinde 13 bin 775 proje başvurusu arasından, 12 Bölge Merkezinde yapılan değerlendirmelerin sonucunda belirlenen 202 proje finalist olarak Ankara’ya davet edildi.

Finalist Projeler, ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 25-27 Mayıs 2015 tarihleri arasında halka sergilendi. Projeler içerisinde dereceye giren öğrencilere ödülleri ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Oditoryum Salonunda yapılan törenle verildi.

 

Mesleki ve teknik alanda başarılı çalışmalar yürüten 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini, sosyal bilimlerde de elde ettikleri bu çok değerli başarı için tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.