GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Z-Kütüphanesi Açıldı

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Z-Kütüphanesi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2014 yılından itibaren okullarımızda kurulmaya başlanan Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane)’lerin ilimizdeki son halkası olan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Z-Kütüphanesi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt tarafından törenle açıldı.

 

08 Aralık Cuma günü yapılan açılış törenine, Sayın Müdürümüz Necati Akkurt’la birlikte, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ertuğrul Tosunoğlu ve Tuncer Turan, Şube Müdürü Emin Karahan, okul ve kurum yöneticileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

 

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Salih Uzun konuşmasında, Bakanlığımızca yapılan ve öğrencilerimiz için derslik dışında farklı bir eğitim ortamı sunulan Z-Kütüphanede kitap okumanın yanında, dinlenme, çalışma, satranç oynama, bilgisayar ve internet ortamında araştırma yapma imkanlarının da bulunduğunu dile getirerek, Z-Kütüphanenin açılmasında katkısı bulunanlara, programa katılanlara ve emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Okul Müdürü Salih Uzun konuşmasını, Fatih Sultan Mehmet’in 563 yıl öncesinden medeniyet mefkûremizi yansıtan şu veciz sözüyle tamamladı.

“Bir şehirde en önemli üç şey; kanalizasyon, hamam ve kütüphanelerdir. Kanalizasyon şehrin kirlerini, hamam bedenin kirlerini, kütüphanelerde ruhun kirlerini temizler”.

 

Sayın Müdürümüz Necati AKKURT açılışta yaptığı konuşmada; ”Bakanlığımız gerçekleştirdiği birçok hizmete ilaveten Okullarımızda Z-Kütüphane kurulumu ile, klasikleşmiş kullanım alanları ve sadece kitap, ansiklopedi vb. basılı materyallerden oluşan kütüphane anlayışının dışına çıkılarak, günümüz çocukları ve gençlerinin ihtiyaç, merak ve zevkleri düşünülerek hazırlanan ve hem görsel hem de donanım olarak onlara hitap edebilen cazip ve sıcak mekanları öğrencilerimizin hizmetine sunmayı amaçlamaktadır.

Bu vesileyle zenginleştirilmiş kütüphaneleri okullarımıza kazandıran Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze, katkısı bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür ederek ilimize, eğitim camiamıza, okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından, Sayın Müdürümüz Necati Akkurt ve davetliler tarafından açılış kurdelesi kesilerek Z-Kütüphane hizmete açıldı. Müdürümüz Akkurt davetlilerle birlikte kütüphaneyi gezerken, hem içerik hem de kurulum olarak son derece beğendiklerini ifade etti.

Açılış töreni, ikramların sunulmasını takiben sona erdi.

 

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.