GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri Toplantısı

2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Bölgesi  Okul Müdürleri Toplantısı Cumhuriyet Ortaokulu kütüphanesinde yapıldı.
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Bölgesi  Okul Müdürleri Toplantısı

     Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT başkanlığında yapılan toplantı önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesiyle başladı.

     Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT " Öğrencilerimizin okula devamının yanı sıra öğretmenlerimizin derse devamı da çok önemli bir husustur. Yapılamayan derslerin telafisinin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir. Bu konuda en büyük iş siz okul müdürlerimize düşmektedir. Yenilenen öğretim programlarının sınıflara yansıtılması çok önem arz etmektedir. 21. yüzyılda teknoloji eğitim ortamlarımızda da yerini almaktadır. Çocuklarımız teknolojiyi yeri geldiğinde bizlerden daha iyi kullanmaktadırlar. Bunu kendi lehimize çevirerek teknolojiyi eğitim ortamlarımızda etkili şekilde kullanmalıyız. Bakanlığımız Fatih projesi ile bu anlamda  birçok çalışma yapmaktadır. Yenilenen öğretim programının proje temelli bir program olmasından dolayı okullarımızda proje çalışmalarına önem vermemiz gerekmektedir. 

İçişleri Bakanlığı ve bakanlığımız öğrencilerimizi zararlı-kötü alışkanlardan koruma adına birçok faaliyet düzenlemektedir. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğümüz öğrencilerimize ve öğretmenlerimize okullarında eğitim vermektedir.

Okullarımızda birçok faaliyeti öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte yürütmekte en büyük rol siz okul müdürlerine düşmektedir. Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerle işbirliği halinde olacağız. Hepinizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi.

     Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu bu sene yapılacak yarışmalar, projeler, konferans, seminer ve diğer etkinlikler konusunda bilgilendirme yaptı.

     İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi. 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.