GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021-2022 YIL SONU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2021-2022 YIL SONU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2021-2022 eğitim öğretim yılı İlçe Eğitim Müdürler Kurulu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında yapıldı.

 

29 Haziran 2022 Perşembe günü saat 10.00'da Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Ergin Aybar ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Geniş bir gündemde düzenlenen toplantıda öncelikli olarak Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 2021-2022 eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaptı. Daha sonra ilçe, okul ve kurumların yapacakları yılsonu işlemleri ile 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına dair önemli bilgilendirme ve hatırlatmalar yaptı.

 

Toplantının devamında ise Müdürümüz Tosunoğlu tarafından ilçe milli eğitim müdürlerimize; Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında ilimizde, belirli bir aşamaya gelen çalışmaların daha iyi seviyeye çıkarılması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi, mesleki ve teknik eğitim (MESEM, tarım) çalışmalarına ağırlık verilmesi, Bakanlığımızca hayat geçirilen Matematik Seferberliği kapsamında okullarımızda gerekli çalışmaların titizlikle yürütülmesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları (YKS) sınavları sonrası okullarımızca yürütülecek tercih danışmanlığı faaliyetleri, tatil döneminde okullarımızda açılacak Yaz Okulu ile Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Akademik Başarıların Arttırılmasına Yönelik Çalışmalar, devamsızlık durumu konuları başta olmak üzere okul ve kurumlarımızca yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri, spor faaliyetleri, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle, projeler, çalıştay, şenlikler, ders dışı eğitim çalışmaları (sosyal kültürel etkinlikler), yarışmalar, robotik tasarım atölyeleri, yaparak yaşayarak öğrenme, özel eğitim faaliyetleri, taşımalı eğitim iş ve işlemleri, pansiyonlar, yaygın eğitim faaliyetleri, personel ve hizmet içi eğitim ihtiyaçları, yabancı uyruklu öğrenciler, denetim ve rehberlik çalışmaları, iş sağlığı ve güvenliği ile okullarda güvenli ortamın oluşturulması çalışmaları, Özel kurumların (yurtlar, özel kurslar, rehabilitasyon merkezleri, MTSK kursları ve özel okulların) denetlenmesi, izinsiz faaliyet gösteren yerlerin denetimi konuları başta olmak üzere eğitim öğretime dair bir çok konuda önemli paylaşımlarda bulunuldu.

 

Toplantının devamında Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ilçelerimizdeki ihtiyaç, eksiklik ve sorunlarla çözüm önerilerine ilişkin ilçe müdürlerimizle görüş alışverişinde bulundu.

30-06-202230-06-202230-06-202230-06-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.