GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım; En zor şartlar altında bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık oluyor, fedakârlıkların en büyüğünü gösteriyor, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma azim ve kararlılığıyla yılmadan, usanmadan kutsal görevinize devam ediyorsunuz.

Atatürk,  Türk halkının yetiştirilmesi, ulusumuzun çağdaş uygarlık düzeyine çıkarılmasının eğitimle olacağına inanıyor  ve bunun için de öğretmenlere "Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun; her şeyden evvel Türkiye’nin istiklaline kendi benliğine, milli ananelerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir” sözüyle önemli bir sorumluluk veriyor.

Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yaşadığı zamanın gerçeklerinin de farkında olan, geleceğe umutla bakan, ulusal ve evrensel hukuk kurallarının bilincinde ve “yaratılanı yaratandan ötürü hoş görme” felsefesi gereği insan sevgisiyle, kısaca; bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu yüce milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlenmesi ve arzulanan kalkınmışlık düzeyine ulaşması sizlerin üstün çalışmalarınıza bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı sizlersiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere; ebediyete intikal eden, görevi sırasında şehit olan öğretmenlerimizi şükran, rahmet, saygıyla anıyor, emekli olan, halen görevde olan öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                                                             Necati AKKURT

                                                                                                                                                    Giresun İl Milli Eğitim Müdürü

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.