GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. Ulusal Özel Yetenekliler Robot Yarışması Sona Erdi

4. Ulusal Özel Yetenekliler Robot Yarışması Sona Erdi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün katılımı Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi’nin koordine ettiği, Bilim ve Sanat Merkezleri arası 4. Ulusal Özel Yetenekliler Robot yarışması ilimizde  Fen Lisesinde başladı. 

 

Yarışmanın açılışında kısa bir konuşma yapan  Valimiz Sayın Hasan Karahan, yarışmanın ilimizde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Oldukça güzel bir yarışma. Ulusal çapta olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Gençlerimize güvenimiz tamdır. İstikbal onlardadır, onların eğitimlerinde ve alın terindedir.  İnşallah hep beraber bugünde onların güzel eserlerini göreceğiz. Hayırlı olsun şimdiden başarılar diliyorum. Türkiye’nin dört bir tarafından gelip bizleri onurlandırdığınız için bütün konuklara teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz.” dedi.

Konuşmaların ardından 32 ilden gelen özel yetenekli gençler, Çizgi İzleyen Robot (Lego), Çizgi İzleyen Robot(Baskı Devre), Nesne taşıma (Lego), Mini Sumo , Lego Sumo Kategorilerinde hünerlerini sergilediler.

Yarışma sonrası basın mensuplarının yarışmayla ilgili sorularını yanıtlayan Vali Karahan, “Onur verici yarışma. 27 Bilim Sanat merkezinin katıldığı yarışma. 4. sünü yapıyoruz. Daha yeni bu anlamda. Çok önemsediğimiz ve hepimizin geleceği ile ilgili bir yarışma. Robot teknolojisi hemen her alanda kullanılıyor. Gençlerinde sevdiği çok ilgi duyduğu saha. Onun için gençlerimizin bu alanda başarılı olacağına inanıyoruz. bizde bunu hem ilimizdeki potansiyeli ortaya çıkarmak hem de ülkemizdeki bilim sanat merkezlerini davet ederek onların seviyesini de test ederek bu konuda neler yapılabileceğini göstermek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle böyle bir yarışma düzenledik. Katılım ve ilgi güzel.  İnşallah yarışmanın da güzel geçeceğini düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. “şeklinde konuştu.

2 süren yarışmaların ardından düzenlenen ödül törenine katılan Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ulusal düzeyde yapılan bir yarışmanın ilimizde gerçekleşmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek yarışmaya katılan öğrenci ve danışman öğretmenlerimiz tebrik etti.Yapılan yarışmada 32 ilin Bilim ve Sanat Merkezileri   katılımı ile gerçekleştiği ve yarışma dolayısıyla ilimizde 330 misafir ağırlandığını belirten Sayın Akkurt emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Vali Yardımcısı Sayın Barış Demirtaş, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce,Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve davetliler tarafından verildi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.