GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerden Valimize Ziyaret

Aday Öğretmenlerden Valimize Ziyaret

Valimiz Sayın Hasan Karahan ve Milli Eğitim Müdürümüz Necat Akkurt Valilik Toplantı Salonunda en son yapılan öğretmen atamalarında ilimiz merkeze atanan aday öğretmenlerle bir araya geldi. 

 

Aday öğretmenlerin eğitim ve yetiştirilme süreçleriyle ilgili kısa bir bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt,        adaylıklarının ilk altı ayında yetiştirme sürecine tabii tutulmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığınca İlimize 199 Aday Öğretmen atandığını söyledi. Aday öğretmenlerin 24 hafta devam edecek olan eğitim süreçlerine de değinen Sayın Akkurt, aday öğretmenlerin görevlendirildiği okul/kurumlarda, yetiştirme sürecinin eğitim kurumu yöneticileri ve danışman öğretmenlerin sorumluluğunda gerçekleşeceğini belirterek 369 Öğretmen, 8 Müdür yardımcısı ve 83 Okul/Kurum Müdürünün ikişer gün devam eden “Danışman Öğretmen Eğitimi ”ne tabii tutulduğunu da sözlerine ekledi.

 

Henüz mesleğin başında bulunan aday öğretmenlere yeni görevlerinde başarılar dileyen Valimiz Sayın Hasan Karahan, öğretmenlik mesleğinde planlı programlı çalışmanın önemine değindi. Öğretmen adaylarından öğrencilerle iletişime özen göstermelerini isteyen Valimiz Sayın Hasan Karahan, derse hazırlıklı girmeleri, konulara hakim olmaları, kılık kıyafeti ve yaşantılarıyla öğrencilere iyi modeller olmaları tavsiyesinde bulundu.

16-03-201616-03-201616-03-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.