GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksu Anadolu Lisesi’nde Açılış

Aksu Anadolu Lisesi’nde Açılış

Aksu Anadolu Lisesi’nde yapımı tamamlanan Fizik ve Kimya laboratuarı ile sinema salonunun açılışı yapıldı. Açılışa Vali Yardımcısı Sayın Barış DEMİRTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Davut AKGÜL,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

            Önce Fizik-Kimya laboratuarının açılışı yapıldı. Laboratuarı gezip incelemede bulunan davetliler, ardından Aksu Anadolu Lisesi sinema salonunun açılışına geçtiler. Burada Aksu Anadolu Lisesi Müdürü Salih UZUN bir konuşma yaptı. Eğitimde derslik dışı yeni yöntem ve tekniklerin gerekliliğinden, öğrencilerin kültür-sanatla ilgili bilgi ve görgülerinin artmasının öneminden bahseden Aksu Anadolu Lisesi Müdürü Salih UZUN, küçük şehirlerin büyük şehirlerin gerisinde kalmaması için, büyük şehir imkânlarını öğrenciye getirmek gerektiğini vurguladı. Bu bağlamda sinemanın rolüne ve gücüne değinerek, açılışını yaptıkları sinema salonuyla âdeta bir sinema festivalini okula getirdiklerini söyledi. Eğitimde yenilikçi hamleler yapmanın öneminin altını çizen Salih UZUN, bu salonla Aksu Anadolu Lisesi’ndeki eğitim-öğretim faaliyetlerinin daha da güçlü bir nitelik kazanacağını belirtti.

 

            En son teknolojiyle çekilmiş filmlerin bile gösterimine imkân tanıyan araç-gereçle mücehhez sinema salonunun açılışını müteakip davetlilere 3 boyutlu bir film gösterimi de yapıldı.    

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.