GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Alman Öğrenciler Aksu Anadolu Lisesinde

Alman Öğrenciler Aksu Anadolu Lisesinde

Aksu Anadolu Lisesi ile Almanya da bulunan Werl Marien Gynasium okulları arasında kurulan ve 2007 yılından itibaren devam eden proje kapsamında 21-27 Şubat 2015 tarihlerinde 10 öğrenci, 4 öğretmen ve 1 veli olmak üzere toplam 15 kişilik bir heyetle Aksu Anadolu Lisesinin misafiri oldular. Kardeş Okul Projesi kapsamında Aksu Anadolu Lisesini gezerek ülkemizin eğitim sistemi hakkında bilgi alan grup , Giresun Fen Lisesi, Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Belediyesi, Dokap, Fiskobirlik gibi kurum ve kuruluşları gezerek ilimiz hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca ilimizin ve bölgemizin tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkanı buldular.  Bu kapsamda Giresun Müzesi, Bulancak Sarayburnu Camii, Ordu ilimizi, Trabzon Sümela Manastırı, Ayasofya Camii’nde  incelemelerde bulundular.

Kardeş Öğrenciler  Milli Eğitim Müdürümüz  Necati Akkurt’u makamında ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT ; Alman öğrencilere  ilimizin eğitim durumuyla ilgili bilgiler verdi.. Kardeş Okul Projesi kapsamında yapılan etkinliklerin önemli olduğunu belirten Sayın Akkurt, katkısı olanlara teşekkür etti.

        Aksu Anadolu Lisesi Müdürü  Salih UZUN ; Almanya’dan ilimize gelen misafir grubun gerek ilimizi ve gerekse çevre şehirlerimizden gördükleri ve gezdikleri yerleri çok beğendiklerini, özellikle tarihi ve coğrafi olarak etkileyici bir güzelliğe sahip yerler olduklarını belirtti.

Almanya’dan gelen öğrenciler burada kardeş öğrencilerinin evlerinde kalarak Türk aile yapısını, örf, adet ve kültürümüzü tanıma fırsat buldular. 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.