GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altı Okulumuzun Gençlik Projesi Kabul Edildi

Altı Okulumuzun Gençlik Projesi Kabul Edildi

Gençlik ve Spor Bakanlığın tarafından açıklanan 2019 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı 2019-1 Özel Çağrısına okullarımız tarafından 9?30 Ekim 2019 tarihleri arasında proje başvuruları yapılmıştı.

Söz konusu programın başvuru sonuçları 20 Şubat 2020 Salı günü açıklanmıştır. Konu ile ilgili olarak Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ile proje sahibi okul ve kurum temsilcilerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Program kapsamında İlimizden 2'si ortaokul, 4'ü de lise olmak üzere toplam 6 (altı) okulumuzun projesi ile Giresun Üniversitesi'nin 2 (iki) projesi desteklenmeye layık görülerek kabul edilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Gençlik Destek Programı ile gençlerimizin fikir ve isteklerini karşılanması, kültürel etkinliklere ve sanata katılımlarını sağlanması amaçlanırken aynı zamanda kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunulmasının, çevreye ve tüm canlılara duyarlılığı artırılarak gönüllülük çalışmalarında daha fazla yer almalarının hedeflendiğini dile getirdi.

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, okullarımızın projelerinin kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Projelerin hazırlanmasında emeği geçen yönetici öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek, projelerin yürütülme sürecindeki çalışmaları için de şimdiden başarılar diledi.

Kabul Edilen Projeler; 

İlçe Adı

Okul / Kurum Adı Adı

Proje İsmi

Merkez

Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ahşap Atölyesi

Merkez

Mimar Sinan Anadolu Lisesi

Yitik Hazinenin Kâşifi: Fuat Sezgin

Merkez

Giresun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi

Giresun Özel Sporcular Bütünleştirme Şenliği -2

Piraziz

Piraziz Çok Programlı Anadolu Lisesi

Okulumuz Şiir Bahçesi

Eynesil

Eynesil İmam Hatip Ortaokulu

Eynesilli Gençler 15 Temmuz'u Unutmayacak

Görele

Görele Ortaokulu

Göreleli Gençler Geleneğine ve Kültürüne Sahip Çıkıyor

Merkez

Giresun Üniversitesi

Geleneksel Sanatlarımı Yaşatıyorum

Merkez

Giresun Üniversitesi

Çevre Gönüllüleri İş Başında

 

20-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.