GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALUCRA İLÇESİ ORTAOKUL BRANŞ ÖĞRETMENLERİ GENİŞLETİLMİŞ ZÜMRE TOPLANTISI YAPILDI

ALUCRA İLÇESİ ORTAOKUL BRANŞ ÖĞRETMENLERİ GENİŞLETİLMİŞ ZÜMRE TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT başkanlığında Alucra ilçesinde, Ortak Sınavlar ve Eğitim Öğretim ile ilgili genel konuların görüşüldüğü genişletilmiş zümre toplantısı düzenlendi.

24 Şubat 2017 Cuma günü gerçekleştiren ilçe ziyaretinde, Sayın Müdürümüz ve beraberindekiler, Alucra Kaymakamı Sayın Ali ALTINKAYNAK ve Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih EŞGUNOĞLU’ nu makamlarında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası, Alucra Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay TUNCER, Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Ortaokullarda derslere giren branş öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen genişletilmiş zümre toplantısında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT tarafından kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirildi.

Sayın Müdürümüz toplantıda; Öğrencilere kazanımları aktarırken geleneksel eğitim anlayışlarının yetersiz kaldığını, bilgi çağında bireylerin ihtiyaçlarının ezberlemeye değil bilgi üretimine dayalı çağdaş bir eğitime bağlı olduğunu; hızla gelişen bilim ve teknolojinin eğitimin her alanını etkilemesi gerektiği; eğitim yaklaşımlarında öğretmenlerimizin öğretim ortamlarında köklü değişimlerinin zorunlu olduğunu ve yapılandırmacı eğitim yaklaşımının, çoklu zeka kuramının ve proje tabanlı öğretimin ön plana çıktığını dile getirdi. Ayrıca, yenilenen öğretim programlarında sıralanan becerilerin, dünyada gelişmiş ülkelerin önem verdiği ve eğitim uygulamalarında kazandırmaya çalıştığı becerilerle paralellik taşıdığını vurguladı. Bu açıdan, TÜBİTAK Bu Benim Eserim, Proje Yarışmaları gibi sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere güçlü bir şekilde katılımın, akademik başarılar kadar önemli olduğunu, okul ve kurumlarımızın değerlendirilmesinde bu göstergelerin de Müdürlüğümüz tarafından izlenerek teşvik edildiğini belirtti.

 

Toplantı sonrasında, Sayın Müdürümüz Necati AKKURT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay TUNCER tarafından Kanuni İlkokulu ve Fatih Ortaokuluna okul ziyaretleri gerçekleştirildi.


01-03-201701-03-201701-03-201701-03-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.