GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Antik Çağdan Günümüze Giresun ve Türkler" Konulu Panel Yapıldı

“Antik Çağdan Günümüze Giresun ve Türkler

     İMKB Anadolu lisesi öğrencilerinden Zeynep ÖZDEMİR ve Selennur URAL 46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması´na bir tarih projesi ile katılıyorlar. Öğrencilerimizin  ilimizin tarihi ile ilgili doğru zannedilen yanılgılar üzerine kurdukları “Antik çağdan günümüze Giresun ve Türkler" adındaki çalışmaları kapsamında ulaştıkları sonuçları kamuoyu ile paylaşmak üzere 17 Aralık Çarşamba günü saat 15:30’da Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda bir panel düzenlediler.

     Panele katılan Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT ilimizle ilgili tarihi bilgilerin günyüzüne çıkmasının herşeyden önce bir tarih öğretmeni olarak kendisini de çok heyecanlandırdığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Ahmet GÜRSOY´un yönetiminde yapılan panelde Ayhan YÜKSEL Giresun’un Türkleşme süreci ve Çepniler hakkında bilgi veririken, Mehmet FATSA da Türkleşme sürecinde etkli olan siyasi, dini ve askeri önderler hakkında bilgi verdi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.