GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arapça Bilgi Ve Etkinlik Yarışmaları Bölge Finali Yapıldı

Arapça Bilgi Ve Etkinlik Yarışmaları Bölge Finali  Yapıldı

Bölgemizde bulunan 9(dokuz) ilin katılımıyla 6. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünü temsilen programımıza teşrif eden eğitim uzmanı Hüseyin DEMİRBAŞ ve Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT programa katılanlara selamlama konuşmaları yaptı.Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT "İslam dünyasındaki temel dil olan Arapçayı öğrenerek, diğer dilleri de öğrenerek yapacağımız meslekleri dünyanın herhangi bir yerinde yapacakmışız gibi kendimizi yetiştirmeliyiz.Bu anlamda bu yarışmayı anlamlı buluyorum. Bu yarışmaya katılan, ilimize gelen tüm eğitim yöneticilerine, öğretim liderlerine ve öğrencilerimize hoşgeldiniz diyor, başarılar diliyorum." dedi.

İlk olarak bilgi yarışması kategorisinde yapılan yarışmalar sonunda; Samsun 19 Mayıs AİHL birinci, Tokat Erbaa AİHL ikinci ve Giresun Tirebolu AİHL üçüncü oldu. Öğleden sonraki bölümde ilk olarak Arapça Şiir Okuma Yarışmasında dokuz ilimizden(Amasya, Ordu, Tokat, Trabzon, Gümüşhane, Yozgat, Samsun, Sivas ve Giresun) okullar yarıştı ve bu kategoride; Samsun İlkadım Kız AİHL birinci, Amasya Merzifon AİHL ikinci ve Giresun Keşap AİHL üçüncü oldu. Son olarak metin canlandırma kategorisinde yapılan yarışmada ise; Samsun Bafra AİHL birinci, Tokat Reşadiye AİHL ikinci ve Ordu Ünye Yusuf Bahri AİHL ise üçüncü olmuştur. Bölge yarışmasında kategorilerinde birinci olan okullarımız 21-22 Mayıs 2015 tarihinde Kayseri´de yapılacak olan Türkiye Finalinde yarışma hakkı elde etmişlerdir. Öğrencilerimize ve okullarımıza Türkiye Finalinde başarılar dileriz.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.