GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

     Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri Murat Türk, Selin Yazar, Huri Has, Meltem Demir, Elanur Gültepe, Beyzanur Tatlıgül ve öğretmenleri Tansel Topşir çıkaracakları okul gazetesi için Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT ile röportaj yaptılar.

     Röportaj öncesinde öğrencilerimizle sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, "Yenilenen öğretim programı 4 temele dayanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de çoklu zeka kuramıdır. Siz gençlerin kendinize özel  öğrenme yöntemleriniz var. Kiminiz görsellerle, kiminiz şarkılar ile, kiminiz bir kısa film ile öğrenirsiniz. Bu noktada öğretmen arkadaşlar sınıflarındaki bireylerin zeka türünü tespit edip onlara uygun yöntemler tercih etmeliler. Bunun yanında çok akıcı ve etkileyici bir konferanstan bile öğrendiğimiz en fazla %10´luk bir kısmı iken yaparak, yaşarak öğrendiğimiz bilgiler çok daha kalıcı ve eğlencelidir. Örneğin biyoloji dersi. Canlılar ilmi olan bir derste sınıfta tek canlı öğretmenler ve öğrenciler. Bunun yerine biyolojik bir çok türün bulunduğu ilimizde konuları yaparak-yaşarak, doğada görerek öğrenseniz daha kalıcı olmaz mı? Bu noktada bizler kadar sizlere de görev düşüyor. Sizler de öğretmenlerinizi yönlendirmelisiniz." dedi.

      Öğrencilerimizin hazırladığı soruları Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT´a sormalarının ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.