GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılık Yapan Maddelerin Arzıyla Mücadele Farkındalık Eğitimi ve Narko-Rehber Modülü Eğitimi Yapıldı

Bağımlılık Yapan Maddelerin Arzıyla Mücadele Farkındalık Eğitimi ve Narko-Rehber Modülü Eğitimi Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı´nın "İkinci 100 Günlük Eylem Planı"nda yer alan ve İçişleri Bakanlığı uhdesinde Valiliğimizce koordinesinde yürütülen program çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, 11-19 Şubat 2019 tarihleri arasında, Merkez ilçede bulunan okul ve kurumlarımızda görev yapan personellerimize yönelik “Bağımlılık Yapan Maddelerin Arzıyla Mücadele Farkındalık Eğitimi ve Narko-Rehber Modülü Eğitimi” eğitimleri düzenlendi.

 

Bu kapsamda; İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine yönelik eğitimler; 19 Şubat 2019 Salı günü Valilik Konferans Salonunda iki oturum halinde düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun da yer aldığı eğitimler, Müdürlüğümüz yöneticileri ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitimlerde görevliler tarafından, bağımlılık yapıcı madde türleri, çocuk ve gençler başta olmak üzere madde kullanımının belirtileri, mücadele yöntemleri ve ebeveynlerin dikkat etmesi gereken hususlar, ilgili kanun ve yaptırımlar ile karşılaşabileceğimiz narkotikle ilgili şüpheli durumların ihbarı amacıyla geliştirilen “Uyuma” isimli mobil uygulama hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

11-19 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, Merkez ilçede bulunan okul ve kurumlarımızda görev yapan toplam 2.262 personelimize “Bağımlılık Yapan Maddelerin Arzıyla Mücadele Farkındalık Eğitimi ve Narko-Rehber Modülü Eğitimi” verilmiştir.

19-02-201919-02-201919-02-201919-02-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.