GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 25/05/2015 tarihli yazısı

D U Y U R U

 

 

            Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 25/05/2015 tarihli (saat 17:42) mailinde “Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değgiştirme Yönetmeliğinin “Hizmet Alanları” başlıklı 40/5 inci maddesinde “Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir. “ Hükmü bulunduğundan bahisle bu yönetmeliğin resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği 17/04/2015 tarihinden itibaren 0,5 puan eklenmesi hususuna dikkat edilmesi, bu konuda eğitim kurumu yöneticileri başvuru ekranındaki “beyana dayalı bilgiler” seçeneğini işaretleyen öğretmenlerin bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir.” denilmektedir.

 

            İlimizde görev yapan 2015 İl İçi Yer Değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerden Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 0,5 puan eklemesinde bulunduğu için başvurusu reddedilen öğretmenlerin bu puanı eklemeden yeniden başvuru yaptığı görülmüştür.

 

            Bakanlığımızın maili ve sözlü görüşleri de dikkate alınarak Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 0,5 puan ekleyerek yeniden başvuruda bulunmak isteyen öğretmenlerin Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Atama) Yönetimi ile acilen irtibata geçilmesi gerekmektedir.

 

 

 

GİRESUN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 

    İnsan Kaynakları (Atama) Yönetimi

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.