GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızın, Hedef 2022 Akademik Gelişim ve Kariyer Planlanma Çalıştayı İlimizde Başladı

Bakanlığımızın, Hedef 2022 Akademik Gelişim ve Kariyer Planlanma Çalıştayı İlimizde Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ile UNICEF iş birliğinde uygulamaya konulan "Hedef 2022" projesi kapsamında 6-8 Eylül 2022 tarihleri arasında ilimizde düzenlenen "Hedef 2022 Akademik Gelişim ve Kariyer Planlanma Çalıştayı" Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda yapılan açılışla başladı.

Çalıştayın açılış töreninde; MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir ve bakanlık görevlileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Ergin Aybar ve çalıştayda katılımcı olarak yer alan ülke genelindeki imam hatip liseleri ve ortaokullarından öğretmenler hazır bulundu.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Uğur Tecir açılışta yaptığı konuşmada; Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen Hedef 2022 projesinin amaç ve hedefleri ile diğer çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Hedef 2022 Akademik Gelişim ve Kariyer Planlanma Çalıştayında uzman eğitimciler tarafından öğretmenlik mesleğinin önemi, müfredatın yapılandırılması ve sınavlara hazırlıkta yapılandırmacı yaklaşım, eğitimde yeni parametreler ve paradigmalar, görünürlük ve motivasyon, ölçme ve değerlendirme, sınav soru rehberliği, DYK planlaması ve öğrenme ve öğretme stratejileri, değişen zamanda öğrenme becerileri, hızlı okuma ve etkin okuma teknikleri, eğlenerek öğrenme, eğitimde oyunu kullanma, oyunun öğrenci motivasyonuna etkisi başta olmak üzere bir çok başlıkta sunum ve paylaşımların yapılacağını ifade etti. Çalıştayda elde edilecek çıktıların, projenin ilerlemesinde olumlu katkılar sunacağını dile getirdi. Ülkemizin değişik illerinden çalıştaya katılan öğretmenlerimize çalışmaların başarı ve kolaylıklar diledi.

Müdürümüz Tosunoğlu çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada; Bakanlığımız, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin meslek içerisinde hizmetiçi ve diğer eğitim faaliyetleri ile kendilerini yetiştirmeleri ve geliştirmeleri konusunda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar sahaya yansımakta ve güzel sonuçlar almaktayız. Bu güzel çalışmalardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanlığı ile UNICEF iş birliğinde uygulamaya konulan "Hedef 2022 Akademik Gelişim ve Kariyer Planlanma Çalıştayı" olup 2019 yılında proje okulları ile başlayan sürecin, bu yıl Hedef 2022 olarak tüm Anadolu İmam Hatip liselerinde uygulanmaya başlayarak yoluna devam etmesi önemlidir. Bu proje ile imam hatip okullarında okuyan öğrencilerimizin bir üst öğrenime yerleşmelerinde her geçen yıl başarılarının yukarı yönde arttığını gördük. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bu başarılarda bu tür yenilenme ve kendimizi geliştirme çalışmalarının katkısı çok büyüktür.

Bu başarılar sizlerin değerli emekleriyle ortaya çıkmaktadır. Burada edineceğiniz bilgi ve tecrübeler paylaşacağımız iyi örnekler, görüş alışverişlerimizi saha ziyaretlerinden çıkarılan sonuçlardan elde edeceğimiz donanımı alana yansıttığınızda, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin motivasyonlarını daha da artırarak, okulumuzun ve öğrencilerimizin başarısına katkı sunacağız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en güzel şekilde yetiştirmiş olacağız. Ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında lokomotif olan nesiller yetiştireceğiz. Bu vesileyle Bakanlığımızın ortaya koyduğu Hedef 2022 projesinin ve bir parçası olan bu etkinliğin, eğitim sürecine olumlu katkılar sunması dileğiyle siz değerleri katılımcıları Giresun'umuzda ağırlamaktan onur duyduğumuzu ifade eder, hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim." diye konuştu.

Açılış töreninin sona ermesini takiben üç gün sürecek çalıştayın faaliyetlerine başlandı.

06-09-202206-09-202206-09-2022

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.