GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ben Bir Bilim İnsanıyım” Projesi Açılış Töreni

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TÜBİTAK 4007  Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamındaki “Ben Bir Bilim İnsanıyım” isimli projesinin açılış törenine katıldı.  
“Ben Bir Bilim İnsanıyım” Projesi Açılış Töreni

20 Eylül 2018 Perşembe günü Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen tören, Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, TÜBİTAK gözlemcisi Prof. Dr. Mehmet Küçük ve Bulancak ilçe protokol üyeleri ile proje ortağı kurum ve kuruluşlardan akademisyen ve temsilciler, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, proje ortağı kurum ve kuruluşlardan akademisyen ve temsilcilerle okul ve kurumlarımızdan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

TÜBİTAK 4007  Bilim Şenlikleri Destekleme Programı; bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan bir programdır.

 

Proje faaliyetleri olarak 23 farklı atölye çalışması, söyleşiler ve yarışmalar gerçekleştirilecektir. Katılımcılar Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji Alanları, Tarımsal Bilimler ile Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında çalışmalar yapacaklardır.

 

Projede öğrenciler atölye çalışmalarına katılırken, 100 öğretmenimiz de STEM, Oyun Yoluyla Öğretim, Girişimcilik, Robotik ve Kodlama atölyelerinde eğitim alacaklardır. Proje süresince öğrencilerimizin hazırladığı “Zaman Yolculuğu” adlı tiyatro gösterisi de ilkokul ve ortaokul öğrencilerine farklı günlerde gösterim yapılacaktır. İlçenin sanayi esnafı ile teknolojinin iş hayatındaki yeri ve teknolojik gelişmeler üzerine söyleşiler yapılacak, öğrencilerin araştırmacı ve girişimci yönlerini geliştirme amaçlı yarışmalar düzenlenecektir.

 

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan proje, Bahçeşehir Üniversitesinin yansıra Bulancak Belediyesi, Bulacak İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Bulancak Ticaret ve Sanayisi Odası da destek vermektedir.

 

21-09-201821-09-201821-09-201821-09-201821-09-2018 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.