GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Sanat Merkezi Öğrencilerinin Büyük Başarısı

Bilim Sanat Merkezi Öğrencilerinin Büyük Başarısı

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren Giresun Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt´u makamında ziyaret etti.

Öğrencilerimizle sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik etti.

Ekonomi Bakanlığı Koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) ile 8. Düzenlenen ‘’Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’’ İlkokul, Ortaokul ve Lise Kategorisinde, Giresun Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar öğretmenimiz Mehtap ARSLAN MARAŞ danışmanlığında öğrencimiz Berkay KUMAŞ tarafından hazırlanan ‘’Araba Oda’’ isimli tasarım Gentaş Altın Özel Ödülünü almıştır.81 ilden bir çok projenin değerlendirildiği Ulusal Mobilya Tasarım Yarışmasında çizdiği arabadan yatak odası ile 8 ödülden en önemlisi olan Gentaş Altın ödülünü almaya hak kazanan Berkay Kumaş’ın tasarımı da üretici firmalar tarafından üretilerek satışa sunulacak.

EBA 1. Karikatür Yarışması "Çizgilerin Diliyle Eğitim" konulu karikatür yarışmasına Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Aybüke YALPI bir eseri ile katıldı. Aybüke YALPI´nın eseri öğrenci kategorisinde "EBA 1. Karikatür Çizgi Yarışması’na katılan 3000 eser içerisinden seçilerek albümde yer almayı başarmıştır.

16-20 Mart 2015 tarihleri arasında Giresun Üniversitesinde II. Geleneksel Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim günleri kapsamında düzenlenen proje yarışmasında Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizden Azra Dila KARABÜRK ´Okullarda Geri Dönüşüm´ konulu inovasyon çalışmasıyla ikincilik ödülünü aldı. 

 

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.