GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Şenliği Açıldı

Bilim Şenliği Açıldı

“Bu Benim Eserim” ve TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri kapsamında öğrencilerimizin projeleri  Atatürk Meydanında açılan Bilim Şenliği kapsamında halkla buluştu. 

 

 

Açılış öncesi bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, “Bu Benim Eserim” ve TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri kapsamında sergilenmeye değer bulunan eserlerin halkımızla paylaşılması ve bu projeleri yapan öğrencilerin yüreklendirilerek teşvik edilmesi amacıyla böyle bir etkinliğe imza attıklarını belirterek, “2010 yılından itibaren TÜBİTAK  Ortaöğretim Araştırma Projelerinde proje müracaatı 93 iken, 2015’e kadar en son 843 olarak gerçekleşmiştir. Sadece sayısal olarak artış değil aynı zamanda nitelik olarak da bir iyileşme söz konusudur. TÜBİTAK Proje yarışmasında 7 ilin katıldığı Samsun Bölge Finallerinde de çok önemli bir iyileşme yaşanmıştır. " dedi

Konuşmanın ardından Bilim Şenliğinin açılış kurdelesi , Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve davetliler tarafındankesildi. Projeleri inceleyen Valimiz Sayın Hasan Karahan , öğrencilerle sohbet ederek projeler hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Katılımcıları kutladı.

2 gün boyunca açık olan Şenlikte ilimiz merkez ve ilçelerdeki okullardan toplam 53 proje sergilendi. Bu 53 projenin arasında TÜBİTAK Türkiye Finallerine katılan 2 projenin yanı sıra kısa film dalında Türkiye 1.’si ve 4.’sü olan projeler de yer alıyor.

Bilim Şenliği açılışına Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, bazı daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.