GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Şenliği Yapıldı

Bilim Şenliği Yapıldı

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve Samsun Bölge Finallerinde ilimizi başarıyla temsil eden öğrencilerin projelerini sergilediği Bilim Şenliği Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın da katıldığı törenle Atatürk Meydanında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, 21. yüzyılın çocuklarının bilgi alma ve ulaşma konusunda son derece becerikli ve hızlı olduğunu belirterek, “Bilgiyi geliştiren, dönüştüren ve daha ileri aşamada yüksek teknolojiye dönüştürenler daha başarılı olacaktır. Okullarımızda bilgiyi geliştirme ve dönüştürmeye yönelik çalışmaları destekliyor. Halkımızla buluşturmayı gayret ediyoruz. TUİK’in yaptığı değerlendirmede illerin yaşam endeksi açıklandı. 5 kriter üzerinde değerlendirildi. Bunlardan birisi okul öncesi eğitimde 3-5 yaş net okullaşma oranıydı. Netice itibariyle ilimiz eğitim yaşam endeksi açısından 81 il arasından ilk 7 il arasında yer almayı başardı.” dedi. Akkurt İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin bilime ilgilerinin arttırılması amacıyla Bilim Şenliğinin bu yıl 5.’sinin düzenlendiğini belirterek, şenlik kapsamında 3 kısa film 3 çizgi izleyen robot ve 14 okulun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında seçilen projeleri ve Bölge Finalinde sergilenen eserlerin stantlarda sergilendiğini sözlerine ekledi.

Bilim Şenliğinin açılış kurdelesi Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

Açılışa, Vali Karahan’ın yanı sıra; Vali Yardımcıları Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, bazı daire müdürleri , öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Stantlarda 3 kısa film,3 çizgi izleyen robot ve 14 okulun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında seçilen projeleri ve 15 tane TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri’nden Samsun Bölge Finali’nde sergilenen eserler ile birlikte;

Mehmet Akif Ersoy ortaokulu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının düzenlemiş olduğu verimlilik temalı fikir yarışmasında Türkiye 2. Ve Türkiye ilim ve edebiyat eseri sahipleri meslek birliğinin düzenlemiş olduğu esere saygılı korsan karşıyız yarışması Türkiye 1.

Atatürk Anadolu Lisesi : Türkiye Gençlik Vakfı Tiyatro Akademisi’nin düzenlediği yarışmada En iyi oyun ve en iyi erkek oyuncu dallarında Türkiye birinciliği,

Fatih Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi : EBA Sosyal Bilimler belgesel yarışması Türkiye birincisi ,

Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: Liselerarası Robot Yarışması Türkiye birinciliği,

Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: Liselerarası Robot yarışması Türkiye ikinciliği,

Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi : Tubitak Ortaöğretim Araştırma projeleri yarışması Coğrafya alanında Türkiye ikincisi

Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi : İstanbul Çekmeköy Belediyesinin düzenlediği uluslararası kısa film yarışmasında altıncılığı bulunan eser

Mimar Sinan Anadolu Lisesi: Ankara Çankaya İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği liselerarası kısa film yarışması dalında Türkiye yedinciliği elde eden eserler sergilendi.

 

   

 

08-06-201608-06-201608-06-201608-06-201608-06-201608-06-2016

 

08-06-201608-06-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.