GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Çocuğumuzu Daha Eğitim Öğretime Kazandırdık

Bir Çocuğumuzu Daha Eğitim Öğretime Kazandırdık

9 Ekim Pazartesi günü İhlas Haber Ajansı (İHA) web sitesinde yer alan “Anaokulu Yerine Sokak Müzisyenliğine Başladı” başlıklı haberle ilgili olarak, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatlarıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt girişimde bulunarak çocuğumuzun eğitim öğretime kazandırılmasını sağladı.

Olayın basına yansımasını takiben Müdürlüğümüzce yapılan incelemede; çocuğumuz Oktay AYDIN’ın nüfus kayıtlarında 1,5 yaşında görünmesi nedeniyle, doğum yılına göre 2017-2018 eğitim öğretim yılında E-Okul sisteminden otomatik olarak yapılan yerleştirmenin dışında kaldığı belirlendi.

Bu bağlamda; Sayın Müdürümüz Necati Akkurt, çocuğumuz ve ailemizle Yeşilgiresun İlkokulunda bir araya geldi. Görüşmede, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gökay Tuncer ve Yeşilgiresun İlkokulu Müdürü İbrahim Annakkaya da hazır bulundu.

Burada aile ile yapılan görüşmede Müdürümüz Akkurt, çocuğun yaş tashihi (düzeltmesi) için Nüfus Müdürlüğü ve mahkeme kanalı ile gerekli çalışmaların başlatılmasının önemini dile getirdi. Böylece, çocuğumuzun eğitim hayatında ve sonrasında karşılaşabileceği olumsuzlukların da önüne geçilebileceğini vurguladı.

Bu süre zarfında çocuğumuzun, eğitim öğretimden mahrum kalmaması için Müdürlüğümüz tarafından misafir öğrenci olarak Yeşilgiresun İlkokulu anasınıfına yerleştirilmesi kararlaştırıldı.

Görüşme sonrasında Sayın Müdürümüz Necati Akkurt ve beraberindekiler, öğrencimiz Oktay Aydın’ı anasınıfına götürerek öğretmeni ve diğer öğrencilerle tanışmasını sağladı.

 

Öğrencimizin ailesi de, çocuklarının anasınıfına başlamasından duydukları memnuniyeti belirtirken, emeği geçen herkese ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

10-10-201710-10-201710-10-201710-10-201710-10-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.