GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çamoluk İlçemizde ''ÖĞRETMENİM BENİMLE'' Projesi İle Her Yerde Eğitim

Çamoluk İlçemizde ''ÖĞRETMENİM BENİMLE'' Projesi İle Her Yerde Eğitim

İlimiz Çamoluk ilçesinde bulunan 85. Yıl Anaokulu, köylerdeki çocukların okul öncesi eğitiminden geri kalmaması için "Öğretmenim Benimle" projesini yürüttü.

 

Çamoluk Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği proje kapsamında 85. Yıl Anaokulu Okul Müdürü Neslihan Ercan ve öğretmen Yasemin Kırma, 2020-2021 ikinci yarıyılından itibaren her hafta Salı ve Perşembe günleri ders saatleri dışında, 6 köydeki toplam 10 çocuğa okul öncesi eğitimi verdi.

 

"Öğretmenim Benimle" projesiyle Çamoluk İlçesinde köyde ikamet eden ve çeşitli sebeplerden dolayı okula gidemeyen, okul öncesi öğrencilerine köylerinde ulaşılmakta, köy merkezlerindeki uygun açık veya kapalı alanlar sınıfa dönüştürülüp, onlara beraberlerinde götürdükleri eğitim materyalleriyle eğitim verilmekte, bu sayede çocuklarımızın ilkokula hazırlanmaları amaçlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Çamoluk İlçemizdeki proje faaliyetinin, her yerde ve her koşulda eğitime güzel bir örnek olduğunu vurguladı, Öğretmenlerimizin azim ve gayretinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Projede emek ve katkısı olan herkese teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

21-06-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.