GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakçı İlçemizde Kitap Fuarı Açıldı

Çanakçı İlçemizde Kitap Fuarı Açıldı

Sayın Valimiz Hasan Karahan, Çanakçı İlçesinde, İlçe Kaymakamlığı’nın öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kitap Fuarı’nın açılışını yaptı. 

Çanakçı Kitap Okuma Günleri adı altında İlçe Kaymakamlığının öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Çanakçı İlçe Kitap Fuarı” etkinliğinin açılışı Çanakçı İlkokulu bahçesinde Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın  katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta öğrenciler ve katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Valimiz Sayın Hasan Karahan, Kitap okumanın ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, Kitabın ve Kitap okumanın insanın hayatında en önemli noktalardan biri olması gerektiğini söyledi.

Valimiz Sayın Hasan Karahan, kitabın öneminin daha iyi anlaşılması için tarihte, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşandığı rivayet edilen bir olaya da vurgu yaparak, Padişah Yavuz Sultan Selim’in seferlerde bile sürekli kitap okuduğunu, seferler sırasında en iyi korunan kervanın kitapların olduğu kervan olduğunu, hal böyle iken Suriye seferi sırasında eşkıyaların, bu kadar önemle korunan kervanda hazine olduğu düşüncesiyle kervana saldırdıkları ve hazine yerine kitaplarla karşılaşınca bir iki kitap alarak gittiklerini. Bu sefer sonucunda Şam’ın fethedildiğini ancak Yavuz Sultan Selim Han’ın vezirlerine “Şam’ı aldık ama iki kitap kaybettik, değdi mi bilemem?” diyerek ecdadımızın kitaba verdiği değerin önemini anlatarak, böyle bir etkinliği düzenlediği için İlçe Kaymakamı ve katkısı olanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Kitap Fuarının açılış kurdelesini kesen Valimiz Sayın Hasan Karahan, fuarda sergilenen kitapları inceleyerek görevlilerden bilgi aldı.

Katılımın ve ilginin oldukça yoğun olduğu Kitap Fuarı’na öğrencilerinde büyük ilgi gösterdiği görüldü.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.