GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakçı İlçemize TOGOMDER Anaokulu

“Anasınıfsız Okul Kalmasın” projesi kapsamında ilimiz Çanakçı İlçemize yapılan TOGOMDER Anaokulu  törenle açıldı. 
Çanakçı İlçemize TOGOMDER Anaokulu

     Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde 2005 yılında Üsküdar’da kurulan merkez, 2012 yılı itibariyle faaliyetlerini dernek olarak yürütmeye başlayarak Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) adını alarak gezici anaokulu hizmetinin yanında, hayırseverlerin desteği ile Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerine kazandırdığı yüzlerce anaokulundan biri de Çanakçı’da hizmete girdi.

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Törenin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, anaokulunun ilçeye kazandırılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

    TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran da konuşmasında derneğin işlevinden ve çalışmalarından bahsederek “Aanasınıfsız Okul Kalmasın” projesi “HEDEF 500” kampanyası çerçevesinde bir okulu daha kazandırmaktan duydukları mutluluğu kaydetti.

       Okul öncesi eğitimi ile çocukların zihinsel, duygusal ve bilişsel gelişiminin sağlandığını ayrıca sevgi, saygı, işbirliği yapma, sorumluluk alma, yardımlaşma, paylaşma gibi iyi alışkanlıklar kazanmaları sağlamada önemli olduğunu belirten  Çanakçı Kaymakamı Mehmet Fatih Kara da “Çocuklara;  Türkçeyi güzel konuşma, aileden ve çevreden getirdikleri yanlış davranışların düzeltilmesi ve düzenli beslenme, uyku, öz bakım becerileri kazandırılmaktadır. Okul öncesi eğitim kurumları; kendisine güvenen, kendini ifade edebilen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, paylaşımcı, dürüst, hoşgörülü insanların yetiştirilmesinde ilk ve en kalıcı temellerin atıldığı eğitim kurumlarıdır.”diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

     Halkoyunu gösterilerinin ardından kemençe eşliğinde okulun açılış kurdelesi Vali Vekili Bekir Ergök ve beraberindekiler tarafından kesildi.

    

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.