GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakçı Kayserili Hacı Seyit Burhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Töreni

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, bir dizi açılış ve temel atma töreni için İlimize gelen Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan ile birlikte Çanakçı Kayserili Hacı Seyit Burhan Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış törenine katıldı.
Çanakçı Kayserili Hacı Seyit Burhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Töreni

Açılışa Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve Sayın Valimiz Hasan Karahan,  Giresun Milletvekilleri, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,  idari ve mülki amirler, Belediye Başkanları, kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Açılışa hayırseverlerimiz Türkmen ailesini temsilen Şerife–Ahmet Türkmen, Gülten-Fuat Eroğlu, Güler Köseoğlu, Hülya-Ali Beğendik ve Ayla–Yılmaz Yurtseven de katıldılar.

Çanakçı ilçesi Yeşilköy Köyü Uluyol mevkiinde yapımı tamamlanan Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışında bir konuşma yapan Vali Karahan, ´´Tabi bu okulun bu şekilde bu hale gelmesi ile ilgili gelişimini başkanımız, vekilimiz anlattı. Bende Hacı Seyit Türkmen´le tanışıklığım Kadıköy Kaymakamı olduğum zamandan başlar. Kendisi sevdiğim, özel hukukum olduğu bir abimdir. Bana sen ne zaman Vali olacaksın diye takılırdı. Bende kendisine Vali olduğum yere bir hayır eseri, bir okul yaptırırsan olurum diye şakalaşırdım. Kendisinin ömrü vefa etmedi ama o kadar samimiymiş ki keramet gösterdi.  Öldükten sonra evlatları  o arzusunu gerçekleştirdi. Ben bugün o anı yaşadım, mutlu oldum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah mekanını cennet etsin. Ailesine de teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.´´ şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Canikli de, "Bu güzel yatırımın bugün açılış aşamasına geldik. Bu esere katkı sağlayan, emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle Türkmen ailesine teşekkür ediyorum ve Hacı Seyit Türkmen´i rahmetle anıyorum. Bu güzel eserin Çanakçı´ya kazandırılmasında emeği olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can başkanıma da teşekkür ediyorum. Devlet elinden gelen her şeyi yapıyor ama talep ve ihtiyaçlar o kadar çok ki o zaman bu milletin öz değerlerini yüreğinin derinliklerinde samimi olarak hisseden Türkmen Ailesi gibi aileler devreye giriyor, devleti rahatlatıyor. Bunlar son derece önemli. Bu tür eserlerin millete yapacağı katkı çok daha önemli. Çünkü içinde samimiyet var. Bu tamamen karşılıksız gönülden bu millete olan sevginin tezahürü olması nedeniyle daha da önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Açılışta, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can´da söz alarak; "Bu eserin hazırlanmasında, yapılmasında, hamiyet duygularıyla baştan sona hazırlayan çok değerli abim Hacı Seyit Burhan Türkmen Beyi rahmetle anıyor, ailesini ve siz sevgili Çanakçı´lıları da sevgi, saygıyla selamlıyorum.  Öncelikle bugün Çanakcı´ya açılış için geldik ancak, Giresun vatanı için göğsünü siper etmiş bir yiğidini, şehadet şerbetini içmiş bir evladını bekaya uğurladı. Başımız, sağ olsun, millet sağ olsun, vatan sağ olsun. Şehidimize Allah´tan rahmet diliyorum. Yapılan bu eserinde vatanına, milletine bağlı nesiller yetiştirmesini temenni ediyorum. Hayırlı olsun." şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından hayırlı olsun dilekleriyle okulun ve 850 bin Türk Lirası maliyetle 1 yıl gibi bir sürede tamamlanan 200 oturma koltuğu kapasiteli sentetik çim sahanın açılış kurdelesini Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve Vali Hasan Karahan ile beraberindekiler tarafından kesildi.

Okulu gezen Başbakan Yardımcısı Canikli ve Vali Karahan, yetkililerden bilgi aldı. 

2700 metrekarelik kapalı alana sahip okul; bodrum, zemin ve 2 normal olmak üzere 4 kattan ve 13 derslik, 2 laboratuvar, kız ve erkek ayrı olmak üzere 2 uygulama mescidi, 1 çok amaçlı salon, 1 konferans salonu ve idarî birimlerden oluşuyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete giren okulun Ümraniye Belediyesi ile Kayserili Türkmen Ailesinin destekleriyle yapıldığından okula Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi adı verildi.

06-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-201706-04-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.