GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 101.Yıldönümü

Çanakkale Zaferinin 101.Yıldönümü

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıldönümünde aziz şehitlerimizi törenle andık. 

 

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıldönümü ve Şehitler Günü için İlimizde düzenlenen tören Giresun Kalesi’nde Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Kale’deki tören saat 08.45’te, Valimiz Sayın Hasan Karahan, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi’nin Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.

Tören; Askeri Manganın Saygı Atışından sonra Valimiz Sayın Hasan Karahan, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun Şehitlik Defteri’ni imzalamalarıyla sona erdi.

Şehitlik Defteri’ni imzalayan Valimiz Sayın Hasan Karahan, deftere şunları yazdı:

“Bu cennet Vatanın Kahraman Fedaileri;

Çanakkale, maneviyatın maddiyata galebe çaldığı yerdir. Sizler vatan, millet ve istiklal uğruna canlarınızı seve seve feda ettiniz. Aziz kanlarınızla yazdığınız bu destanı bizlere armağan ettiniz. Bu zaferi destanlaştıran sizlerin iman ve azmidir.

Kınalı Hasanların, Yahya Çavuşların, Seyit Onbaşıların ve nice vatan evladının canlarıyla yazdığı bir destanın ölümsüz kahramanlarına minnet, şükran ve dualarımızla.

 Aziz Ruhunuz Şad Olsun.”

VAHİT SÜTLAŞ’TA TÖREN

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı çerçevesinde bugün Vahit Sütlaş Sahnesinde bir tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Çanakkale Savaşları konulu sunumunun ardından Giresun Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinin hazırladığı Çanakkale Oratoryosu ile devam etti.

Programın sonunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla İlimizde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında  dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Hasan Karahan ile Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından verildi.

 

 19-03-201619-03-201619-03-201619-03-201619-03-201619-03-201619-03-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.