Haberler “Denizi Geçmek” Kısa Filmi Yayına Hazır

“Denizi Geçmek” Kısa Filmi Yayına Hazır

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik şubesi ile Giresun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sinema Kulübünün ortaklaşa hazırlamı şolduğu "Veli ve Başarı" konulu kısa film hazırlandı. İzlemek için .....

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi, velilerin eğitimine yönelik bir kısa film hazırlatarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. “Denizi Geçmek” adlı dokuz dakika uzunluğundaki bu kısa filmi tüm velilerin izlemesi için de özel bir çalışma yapılacak.

 

Filmin senaryosu, çoğu psikolojik danışman öğretmenlerden oluşan 12 kişilik bir ekip tarafından yazıldı. Üç ayda tamamlanan film, bu alanda başarılarıyla tanınan Giresun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sinema Kulübünce hazırlandı. Filmin bir dikkat çeken yanı da, İngilizce altyazılı ve sağ altta işaret dili anlatımlı olarak hazırlanmış olması.

      Milli Eğitim müdürümüz Necati AKKURT “Ebeveynlerin farkında olmadan yaptıkları bu yanlışlara dikkat çekme adına bu projeyi başlattık. İlk kısa filmimiz  olan “Denizi Geçmek” filminde ebeveynlerin kıyaslama yapması konusunu ele aldık. Bir insanı başkasıyla kıyaslamak kadar inciten, yaralayan ve üzen, başarı ve performansına zarar veren bir başka ebeveyn tutumu yoktur. İlk olarak bu konu üzerinde durmak istedik” dedi.Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT buna benzer çalışmaların devam edeceğini, veli-öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirilip öğrencilerimizin başarılarının artmasına katkı sağlayacağını ifade etti.Filmin senaryosu, çoğu psikolojik danışman öğretmenlerden oluşan 12 kişilik bir ekip tarafından yazıldı. Üç ayda tamamlanan film, bu alanda başarılarıyla tanınan Giresun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sinema Kulübünce hazırlandı. Filmin bir dikkat çeken yanı da, İngilizce altyazılı ve sağ altta işaret dili anlatımlı olarak hazırlanmış olması.

         Projeyi yürüten Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi Müdürü Hatice ÖZKAN “Her veli öğrencisinin başarılı olmasını ister. Bunun için çalışır, imkanlarını sunar. Bunu yaparken de farkında olmadan yanlışlar yapabiliyor. Bu da öğrencilerimizin hem psikolojisini hem de akademik başarısını olumsuz yönde etkiliyor” dedi.

      Giresun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmeni ve Filmin Yönetmeni Ercan Selim ÖNGÖZ “Biz öğrencilerimizin; iyi öğrenci, iyi vatandaş, iyi insan olmaları sürecinde katkı sağlamak niyetiyle filmler yapıyoruz. Öğrencilerimizin eğitim sürecinde veli davranışlarının olumlu-olumsuz büyük etkileri olduğu kesin. “Denizi Geçmek” filmi velilere yönelik hazırlanmış bir film. Bu filmde anne ve babaların farkında olmadan yaptıkları bir yanlışa dikkat çekmek istedik” dedi.

 

Filmi İzlemek İçin Tıklayın.

 

Filmi İşaret Dili İle İzlemek İçin Tıklayın.

 Yayın:23.01.2014 - Güncelleme:23.01.2014 - 10:15 - Görüntülenme:4677