GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dereli Şehit Basri Apaydın Ortaokulu Z Kütüphane Açılışı

Dereli Şehit Basri Apaydın Ortaokulu Z Kütüphane Açılışı

Dereli ilçesi Şehit Basri Apaydın Ortaokulunda Z Kütüphane açılış töreni yapıldı.

Z Kütüphanenin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt, Dereli Kaymakamı Sayın Aziz Oğuz Al ve Dereli Belediye Başkanı Sayın Kazım Zeki Şenlikoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Açılışta İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Gökay Tuncer ve Dereli İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Özgan da hazır bulundu.

Sayın Müdürümüz açılış yaptığı konuşmada; “Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Zenginleştirilmiş Kütüphane uygulamasının, İlimizdeki 26. Kütüphanesinin açılışında bulunuyoruz. Bu yeni nesil kütüphanelerle klasikleşmiş kütüphane kalıplarının dışına çıkılmıştır. Z kütüphane konseptinde temel eserlerin yanı sıra güncel kitaplar, zeka geliştirici oyunlar, öğrenmeyi kolaylaştırıcı oyunlar, satranç masaları ve yapbozlar da bulunuyor. İnternet bağlantısının da bulunduğu bu kütüphanelerde öğrenciler, CD, DVD, dijital kitap içerikleri ve filmlerden de faydalanabiliyor. Ayrıca öğrenciler ödevleri için araştırmalarını da bu kütüphanelerde yapabiliyorlar. Böylece Z kütüphaneler okullarımızın en prestijli mekanları haline gelmiştir. Öğrencilerimiz, eskiden kendilerine cazip gelmeyen kütüphanelerin yerine yapılan Z Kütüphanelerde, şimdilerde yer bulmak için uğraşıyorlar.” şeklinde konuştu.

 

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt ve beraberindekiler açılış sonrasında, Dereli Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal Ortaokulunu ziyaret etti. Ziyarette, okulda incelemelerde bulunan Müdürümüz Akkurt, okulda görev yapan branş öğretmenleri ile toplantı gerçekleştirerek ortak sınavlar ve eğitim öğretime dair genel konularla ilgili değerlendirme ve paylaşımlarda bulundu.

 

06-03-201706-03-201706-03-201706-03-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.