GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Öğrenme Ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim Semineri

Dijital Öğrenme Ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Türkiye Yetişkin Öğrenme Gündemi Uygulamaları-II” projesi kapsamında ilimizde yetişkinlere yönelik "Dijital Öğrenme ve Öğrenme Fırsatlarına Erişim" semineri Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda 210 katılımcı ile gerçekleştirildi.

 Seminerde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, Dijital Öğrenmenin yeni ve güncel bir öğrenmeye erişim şekli olduğunu, anne babaların da çocuklarının dijital ortamlarda kalma süre ve şekillerini denetlemeleri gerektiğini belirtti. Eğer dikkat edilip gerekli önlemler alınmazsa sanal ortamların telafi edilemeyecek sonuçlar doğurabileceğini, çocukların sosyalleşmelerini olumsuz yönde etkileyeceğini belirtti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü temsilcisi Kazım AYHAN, Genel Müdürlük faaliyetleri ile ilgili bilgiler vererek yetişkinlerin de sürekli olarak kendilerini yenilemeleri gerektiğini belirtti. Genel Müdürlüğün 25-64 yaş aralığındaki nüfusun öğrenmeye erişimlerini arttırmak için çaba gösterdiğini, eğitim faaliyetlerine katılımın önemli olduğunu vurguladı.

 Eğitim Uzmanı Hüseyin ERDOĞAN tarafından öğrenmenin değeri, öğrenme aşamaları, öğrenme fırsatlarına erişim, dijital öğrenme araçları ve uygulamaları konu başlıklarında sunum yapıldı. Katılımcıların da söz alarak etkin paylaşımların yapıldığı gözlemlendi. Seminer sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, Bakanlık Temsilcisi Kazım AYHAN, Şube Müdürü Ali TOPÇU , Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Harun KARABÜRK tarafından kursiyerlere katılım belgesi verildi.

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.