GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Giresun´da

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ İlimizde Görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmenlerine Eğitim verdi.
Din Öğretimi Genel Müdürümüz Giresun´da

     Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ, ilimizde görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenlerine Kur´an-ı Kerim ders içeriği, Siyer-i Nebi ve diğer seçmeli ders içerikleri ve benzeri konularda eğitim verdi.

     Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu´nda gerçekleşen eğitim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

     Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT yapmış olduğu açılış konuşmasında " Hafta sonu vaktinizi bizlere ayırıp buraya geldiğiniz için öncelikle hepinize hoşgeldiniz diyor, teşekkür ediyorum. 21 yüzyılda hızla değişen bir dünyada bizim de eğitim sistemimizi çağımıza uygun hale getirmemiz gerekiyor. Bizim doğduğumuz dünya ile şuan yaşadığımız dünya çok farklı. Velilerimizle, öğretmenlerimizle bugün okullarımızdaki öğrencilerimizin davranış şekilleri farklı, yorumlamaları farklı, alışkanlıkları farklı. Bu çocuklarımızın çok belirgin alışkanlıklarından bazıları şunlar; Çok erken yaşta teknolojiyi keşfediyorlar,ekran bağımlılıkları olan bir nesil.Bu çocuklarımız özgürlüklerine düşkün,kendilerini iyi ifade edip, tercihlerini ortaya koyan, beslenme şekilleri farklı bir nesil. Hal böyle olunca bizler de çocuklarımızın bu özelliklerini dikkate alarak, onların dünyasını yakalamak suretiyle eğitim-öğretim yöntemlerimizi şekillendirmeliyiz." dedi.

     Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ, din öğretimin tarihçesinden bahsettikten sonra, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nün çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Daha sonra okullarımızda seçmeli ders olarak okutulan Kur´an- Kerim dersi öğretim yöntem ve teknikleriyle ilgili detaylı bilgi veren Sayın YILMAZ, öğretmenlerimize ilgilerinden dolayı teşeküür etti. 

     Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KOÇ´un "İdealist Öğretmen" adlı sunumunun ardından program sona erdi.

 

     Katkılarından dolayı Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ ve  Marmara Üniversitesi İlhaiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KOÇ´a teşekküür ediyoruz.


Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.