GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Zümre Başkanları Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Zümre Başkanları Toplantısı Yapıldı

2017-2018 eğitim öğretim II. yarıyılında Din Öğretimi konularında eğitim öğretimin etkili ve verimli hale getirilmesini sağlamak ve eğitimi programlarını ve öğrenme süreçlerini değerlendirmek amacıyla Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt Başkanlığında Zümre Başkanları Toplantısı yapıldı.

 

26 Şubat Pazartesi günü Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Kayiş ile İlimiz Merkez, Bulancak, Piraziz, Dereli ve Keşap ilçelerindeki imam hatip ortaokulları, anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip programı uygulayan çok programlı anadolu liselerinin yöneticileri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümre başkanları ve İmam Hatip dersleri zümre başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda 2017-2018 I. Yarılına dair değerlendirme ve paylaşımlar yapılarak, II. yarıyılın planlaması gözden geçirildi.

 

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt toplantıda, öğrencilerimizin din, ahlak ve değerler eğitimi alanlarında yetişmelerinde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine önemli görevler düştüğünü belirtti.

Müdürümüz konuşmasında; Çocuklarımızın ve gençlerimizin sözüne sadık, güvenilir, mili ve manevi değerlerine bağlı şekilde yetişmesinin ülkemizin geleceği için hayati önemi olduğunu vurgulayarak, Günümüz gençliğinin, milli ve manevi değerlerine bağlı iyi bir birey, vatandaş olarak yetişmesini engelleyecek ve hedeflerinden alıkoyacak internet, medya, zararlı akımlar gibi birçok faktörün olduğunu, bu nedenle çocuklarımıza sorgulama yapmalarını, sorgulamadan, her önlerine gelen bilgi veya fikri kabul etmemelerini öğretmemiz gerektiğini, Bunun için de onların manevi alt yapılarını güçlendirmemizin önemini vurgularken, “Burada Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin ifa ettiği hizmet ön plana çıkmaktadır. Öğrencilerimizle etkili ve samimi bir iletişim kurarak, Din dersini sadece dinlenen değil, katılımcı ve paylaşımcı bir ders haline getirmeniz, aranızda sevgi oluşmasını ve öğrencilerimizin bu derse, dolayısıyla dinimize olan ilgi ve bağlılığının daha da artmasını sağlayacaktır. Grup çalışmaları ve sınıf dışı aktivitelerle alternatif eğitim yolları sunarak Din dersinin seçmeli dersler içerisindeki tercih edilme oranın daha da yukarıya çıkarmalıyız.” dedi. 

Sayın Müdürümüz konuşmasının sonunda, “Çocuklarımıza vereceğimiz iyi bir Din eğitimi, manevi dünyalarının büyüyüp kuvvetlenmesine ve ilerde karşılaşabilecekleri sorunlarla daha iyi mücadele etmelerine olanak sağlayacaktır. Burada öğretmenlerimizin de onlara iyi birer örnek olmaları önem arz etmektedir.” diye konuştu.

 

28-02-201828-02-201828-02-201828-02-201828-02-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.