GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimine Bağlı Okulların Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı

Din Öğretimine Bağlı Okulların Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uhdesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı faaliyetleri kapsamında düzenlenen yarışmaların il finalleri, 18 – 27 Aralık 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüzün koordinesinde, ilçe ve okullarımızın organizasyonlarıyla gerçekleştirildi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi ile İmam Hatip Ortaokulları için ayrı ayrı olmak üzere; kız öğrencilere yönelik “Genç Nidâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Genç Nidâ Hafızlık”,  erkek öğrencilere yönelik “Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Genç Sadâ Hafızlık”, “Genç Bilaller Ezan Okuma” ve “Genç Hatipler Hutbe Okuma” kategorilerinde toplam 10 (on) yarışma düzenlenmiştir

Yarışma takviminde belirlenen yer ve tarihlerde yapılan yarışmalar; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurumlarımızdan yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizle misafirlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin, birbirinden güzel Kur’an tilavetleri, Ezan ve Hutbeler icra ettiği yarışmalar davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Yarışmalar sonunda, dereceye giren ve katılan tüm öğrencilerimizle danışman öğretmenlerine başarı, katılım ve teşekkür belgeleri ile çeşitli hediyeler verilirken, Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yarışmalarda emeği geçen yönetici ve öğretmenlerle öğrencilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Yarışmalarda, jürilerin yaptığı değerlendirmeler sonucu aşağıda belirtilen öğrencilerimiz dereceye girmişlerdir.

 

·         “Genç Nidâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Yarışmasında,


-          İmam Hatip Ortaokulları arasında;

1.       Meral Emre – Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokul kısmı)

2.       Beyda Tekin – Keşap Şehit İsmail Kefal Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokul kısmı)

3.       Ravza Berengül Torun – Eynesil İmam Hatip O.O.

 

-          Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında;

1.       Zerda Yümsel – Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.       Şirivan Kaya – Şebinkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.       Aylanur Gün – Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

·         “Genç Nidâ Hafızlık” Yarışmasında,


-          İmam Hatip Ortaokulları arasında;

         Azra Hafza Memiş – 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip O.O.

 

-          Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında;

         Zehranur Midi – Eynesil Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

·         “Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Yarışmasında,


-          İmam Hatip Ortaokulları arasında;

1.       Kerem Aydın – Bulancak İmam Hatip O.O.

2.       Muhammed Demirel – Alucra Şevket Canikli İmam Hatip O.O.

3.       Abdullah Eraslan – Görele İmam Hatip O.O.

 

-          Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında;

1.       Ertuğrul Gazi Emre – Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.       Ahmet Çoban – Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.       Bedirhan Usta – Görele Şehit Teğmen Furkan Yayla Anadolu İmam Hatip Lisesi,

 

·         “Genç Sadâ Hafızlık” Yarışmasında,


-          İmam Hatip Ortaokulları arasında;

1.       Muhammad Filenenko – Bulancak İmam Hatip O.O.

2.       Muzaffer Taha Demirel – Alucra Şevket Canikli İmam Hatip O.O.

3.       Abdurrahman Elevli – Tirebolu İmam Hatip O.O.

 

-          Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında;

1.       Doğukan Kuru – Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.       Barış İsmail Tatlı - Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.       Mustafa Sayın – Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

·         “Genç Bilaller Ezan Okuma” Yarışmasında,


-          İmam Hatip Ortaokulları arasında;

1.       Berat Öztürk - Çanakçı İmam Hatip O.O.

2.       Aykut Coştur – Eynesil İmam Hatip O.O.

3.       Görkem Karadenizli – Bulancak İmam Hatip O.O.

 

-          Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında;

1.       Ayhan Durmuş Kaya - Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.       Muhammet Bulut – Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.       Gökdeniz Çelik – Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

 ·         “Genç Hatipler Hutbe Okuma” Yarışmasında,

 

1.       Süleyman Ensar Öztaş - Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.       Murat Kaya – Görele Şehit Teğmen Furkan Yayla Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.       Osman Sevindik - Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

19-12-201828-12-201828-12-201819-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.