GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞANKENT İLÇESİNDE Z-KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPILDI

Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt Doğankent ilçesinde Z-Kütüphane açılışına katıldı.
DOĞANKENT İLÇESİNDE Z-KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPILDI

Doğankent Ortaokulu Z-Kütüphanesinin açılışı, 09 Mart 2017 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt, Doğankent Kaymakamı Sayın Mustafa Ayvat, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Ruşen Özden tarafından gerçekleştirildi. Açılışta İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Torun, daire amirleri, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler de hazır bulundular.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt açılışta yaptığı konuşmada; Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z-Kütüphane) Projesi kapsamında, İlimizde oluşturulan 26 kütüphane içerisinde, Doğankent ilçemize ilk Z-Kütüphanenin kazandırıldığını belirtti. Müdürümüz Akkurt 2000’li yılların başında yapılan bir araştırma sonucuna dayalı olarak Ülkemizde, yıllık 13 saniye okuma süresine karşılık, 3,36 saat televizyon izleme süresinin saptandığını, bu sorunun ancak küçük yaşlarda okuma alışkanlığının kazandırılması ile aşılabileceğini vurguladı. Bakanlımızca yürürlüğe konulan Z-Kütüphane projesinin hayata geçmesiyle okullarda öğrencilerimizin en ilgi çekici ve en fazla zaman geçirilen alanlar olarak bu mekanlara kaydığını dile getirdi. Z-Kütüphanelerde oyun alanları, çocukların fiziksel gelişimlerine uygun mobilya tasarımları, etkinlik alanları gibi birçok fırsatın oluşturulabildiğini vurguladı. Doğankent Ortaokuluna kazandırılan Z-Kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.

 

Açılışı gerçekleştirilen Doğankent Ortaokulu Z-Kütüphanesi 72 m2 alanda kurulmuş olup bünyesinde 1000’i aşkın kitap, 10 bilgisayar, çevre birimleri, yazıcı, ve çocuk mobilyası tefrişatı bulunmaktadır. İç dizaynı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tip projeye uygun olarak imal edilmiş olan kütüphanenin, zemini PVC malzemeyle kaplanmış, oturma gurupları, yer döşemeleri, tavan dizaynı ve halıları çocukların yaş ve fiziki gelişimlerine uygun olarak seçilmiştir. 

 


10-03-2017


10-03-201710-03-201710-03-2017Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.