GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYK İZLEME VE DEĞERLENDİRME 2. ORTAK SINAVI UYGULANDI

DYK İZLEME VE DEĞERLENDİRME 2. ORTAK SINAVI UYGULANDI

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından destekleme yetiştirme kurslarındaki öğrencilerimizin, öğretim programlarında yer alan kazanımları edinme düzeylerini belirlemek amacıyla 81 il genelinde 6. 7. 8. 10. 11. ve 12. sınıf seviyelerinde yapılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme 2.  Ortak Sınavı ilimizde başarı ile uygulandı.

Bu kapsamda 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 81 il genelinde 6. 7. 8. 10. 11. ve 12. sınıf seviyelerinde uygulama yapıldı. DYK Ortak Sınavına katılan okullar Bakanlığımızca örneklem olarak seçilirken; ilimizdeki uygulamaya, sekiz ilçedeki on okulumuzdan,  toplam 743 öğrencimiz katıldı. 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak sınavda kullanılan kitapçıkları ile diğer uygulama evraklarının basımı ve sınavın uygulanması, Müdürlüğümüz koordinesinde, İl Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından gerçekleştirildi.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı değerlendirmede; Uygulamanın oldukça faydalı olduğunu belirterek, DYK'lardaki öğrencilerimizin bugüne kadarki gelişim ve kazanımlarının değerlendirilmesi bakımından önemine vurgu yaptı. Ortak sınavlar sonucu elde edilecek verilere göre, öğrencilerimizde görülecek olası eksik kazanımların giderilmesi için gerekli desteğin verileceğini dile getirdi.

30-05-202230-05-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.