GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yöneticileri Geliştirme Programı İkinci Grup Açılışı

Eğitim Yöneticileri Geliştirme Programı İkinci Grup Açılışı

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında imzalanan protokol kapsamında Mahalli Hizmetiçi Eğitim planına alınmış olan ve ilimiz genelindeki tüm okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan Eğitim Yöneticileri Geliştirme Programı ikinci grup açılışı Valimiz Sayın Hasan Karahan, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Ercan TÜRK ve ÖRAV Genel Müdürü Sayın Selman Behmuaras’ın katılımıyla Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT yaptığı açılış konuşmasında “İstanbul’dan sonra ilk defa Giresun’da gerçekleştirilen Eğitim Yöneticileri Geliştirme Programı  (EYGEP) kapsamında geçen hafta ilçelerimizden toplam 128 okul yöneticisinin katıldığı eğitimi tamamladık. Önümüzdeki 5 gün boyunca merkez okullarımızdaki okul yöneticilerinin katılımıyla devam edecek olan eğitimde Ekibi Yönetmek, İlişkileri Yönetmek, Kendini ve Kurumu Tanıma, Kendini ve Kurumu Yönetmek, Meslektaş Koçluğu, Geleceğe Liderlik Etmek, Öğrenmeye Liderlik Etmek, Toplumsal Liderlik konu başlıklarında eğitim verilecek. Bu eğitimin düzenlenmesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Valimiz Sayın Hasan Karahan’a, Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Ercan Türk’e, ÖRAV Genel Müdürü Sayın Selman Behmuaras’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

ÖRAV Genel Müdürü Sayın Selman Behmuaras “Buraya gelmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Burada çok sıcak bir şekilde karşılanıyoruz. O bakımdan teşekkürlerimi sunuyorum. ÖRAV Eğitimlerine verdiği değerden dolayı Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Valimiz Sayın Hasan Karahan’a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.” Dedi.

Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Ercan Türk “Küçük dokunuşlarla büyük işler başarmalıyız. Bu anlamda okul yöneticilerimize büyük görevler düşmektedir. Umuyoruz bu eğitim hepimize faydalı olur. Milli Eğitim Bakanlığımız olarak biz elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Bu eğitimin planlanmasında emeği geçen başta Valimiz Sayın Hasan Karahan’a, Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’a ve ÖRAV Genel Müdürümüz ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. “ dedi.

Valimiz Sayın Hasan Karahan yaptığı konuşmada “Okul müdürlerimizin kendilerini yenilemeleri geliştirmeleri eğitim sistemimize büyük katkılar sağlayacaktır. Büyük bir fedakârlıkla ruhlarından ruh katarak canlarından can katarak hizmet etmeye devam ediyorlar. İnsanın kendisini geliştirmesinin sınırı yok. Bu bağlamda bu eğitimin büyük katkılar sunacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dedi.

ÖRAV Genel Müdürü Sayın Selman Behmuaras’ın Valimiz Sayın Hasan Karahan’a ve Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’a plaket vermesinin ardından tören sona erdi.

Programa Milli Eğitim Müdür Yardımcılar Ertuğrul Tosunoğlu, Ergin Aybar, Şube Müdürleri  ve okul müdürleri katıldı.

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.