GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Proje Toplantısı

“Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Proje Toplantısı

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının 2013 teklif çağrısında hibe almaya hak kazanan ve Macaristan’ın Batonyterenye Belediyesinin ortağı olduğu “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projemizin 3. Yerel Toplantısı 13.01.2015 tarihinde yapıldı.

Projemiz, “Öğretmenler için toplumsal cinsiyet eğitimi modeli geliştirme” hedefi ile yola çıkmıştır.  Yerel ortaklarımız Giresun Lisesi, Teyyaredüzü Ortaokulu, Rehberli ve Araştırma Merkezi, Bulancak Bahçelievler Anadolu Lisesinin yönetici ve öğretmenleri ile Müdürlüğümüz ARGE birimi proje ekibinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ergin AYBAR ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT da eşlik ettiler.

“Eşitsizlik yaratan argümanlar okulda/sınıfta nasıl yeniden üretilmektedir?” “Öğretmen-öğrenme materyalleri eşitlik ya da eşitsizlik yaratmada etkili olabilir mi? Nasıl?” “Müfredat ve eğitim programları ne kadar eşitlikçidir?” “Kız ve erkek öğrenciler okul dışı etkinliklere ve kaynaklara ne kadar eşit ulaşabilmektedirler?” konularının ele alındığı toplantıda katılımcılar fikirlerini paylaştı.

 

Toplantı sonunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ergin AYBAR ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.