GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Müdürlüğümüz tarafından Eylül 2013’ten bu yana Avrupa Birliği Comenius Bölgesel Ortaklık kapsamında yürütülen “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Projesinin beşinci ulus ötesi toplantısı 14-17 Nisan 2015 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirildi.  

Gerçekleştirilen atölye çalışmalarına Batonyterenye belediyesinden iki başkan yardımcısı, eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin bulunduğu 11 kişilik bir ekip; ilimizden ise İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tuncer TURAN, Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR, Şube Müdürü Şafak ZİNİ ve proje ortağı kurumların idareci ve öğretmenleri katılmıştır.

 

Öğretmenlerin öğrencilere karşı tutum ve davranışları, sınıf içinde kullandıkları sözel ve bedensel dil, seçtikleri ders kitapları, kullandıkları materyaller, uyguladıkları resmi ve gizli müfredat farkında olmadan toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yol açabilmektedir. Bu nedenle sosyal normların ve toplumsal cinsiyet rollerin okul kanalı ile pekiştirilmesinde sorumlu olan öğretmenlere toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eğitim vererek farkındalık ve duyarlılık kazandırmayı amaçlayan bu toplantı verimli geçmiş olup sonuçlarından ilimizdeki tüm eğitim/öğretim kurumları faydalandırılacaktır.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.