GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekmek İsrafını Önleme Konulu Resim-Şiir-Kompozisyon Yarışması

Ekmek İsrafını Önleme Konulu Resim-Şiir-Kompozisyon Yarışması

 

               Ekmek ;  insanoğlunun beslenmesinde temel ihtiyaç maddesidir. İster zengin, ister fakir olsun sofraların her öğün vazgeçilmezi olmuştur. Günümüzde Dünya’da tarım topraklarının; yerleşme, sanayileşme ve çevresel kirlenmeye maruz kalarak  her geçen gün azalması, Dünya nüfusunun hızla artmaya devam etmesi, gelecekte insanlığın temel besin maddesi olan gıda ürünleri üretimini olumsuz etkilemeye devam edecek, günümüzde bile yetersiz beslenme sorunuyla karşı karşıya olan 500 milyon insan sayısının gelecekte çok daha artmasına sebep olacaktır.

  Bu sürece dikkat çekmek, insanlarımızı bilinçlendirmek ve ihtiyaçtan fazla gıda ve ekmek tüketimi-ekmek israfının önlenmesine yönelik faaliyetler başlatılması amacı ile Başbakanlığımız  tarafından yaptırılan araştırmada ekmek israfı  nedeniyle ülkemizin yıllık ekonomik kaybının 1.546 milyar TL olduğu ortaya çıkmıştır. Bu araştırma ekmek israfının önlenmesinde toplumun bilinçlendirilmesine ihtiyaç duyulduğu sonucunu ortaya koyduğundan tüm ülkemizde  “ Ekmek İsrafının Önlenmesi” amacıyla bir  kampanya başlatılmasına karar verilmiştir.

 Bu kapsamda; Ekmek İsrafını Önleme konulu resim-şiir-kompozisyon yarışması ödül töreni Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapıldı.

Yarışmada birinci olan öğrencilerimize ödüllerini Vali Yardımcısı Sayın Bekir Ergök, Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Namık Kemal Altunbaş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu verdi.

 Ödül Törenine  Vali Yardımcısı Sayın Bekir Ergök, Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Namık Kemal Altunbaş yanısıra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.