GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler, Bir Yıllık Emeklerinden Oluşan El Sanatları Sergisi Açtı

Engelliler, Bir Yıllık Emeklerinden Oluşan El Sanatları Sergisi Açtı

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen El Sanatları Sergisi’nin açılışını yaptı.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle 3 Aralık Pazartesi günü saat 12.00 da Can Akengin Sanat Galerisi’nde, açılışı Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından yapılan el sanatları sergisinde yer alan ürünler, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Sergide yer alan ürünlerin Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Özel İlgi Engelli Merkezi Müdürlüğünde kalan 35 engelli çocuğun yaptığını söyleyen görevliler, sergide, engelli çocukların bir yıl boyunca yapmış olduğu ahşap oymalar, tual üstüne özel işlemeli tablolar, küçük boncuk takı ve dokuma malzemelerinin 3 gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı bilgisini verdiler.

 

Açılışın ardından sergiyi gezen Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, yapılan el sanatları ve tablolarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.  Sergi anı defterini de imzalayan Valimiz Sarıfakıoğulları yaptığı açıklamada, “Tüm engellilerimizin Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyorum. Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan çocuklarımızın, içinde; sevgi, emek, özveri ve insanlık barındıran eserlerini büyük bir mutlulukla görme imkânına sahip oldum. Emeği geçen tüm çocuklarımızı, engellilerimizi yürekten kutluyorum. Onlara anne baba şefkatiyle emek sarf eden bütün öğretmenlerimizi, usta öğreticilerimizi, yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Ellerinize sağlık sizleri çok seviyoruz” diye konuştu.

 

Açılışa; Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.