GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülleri Sahiplerini Buldu

eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülleri Sahiplerini Buldu

2016-2017 eğitim-öğretim yılında ilimizde yürütülen eTwinning projelerinden 5 tanesi Ulusal Kalite Etiketi Ödülü ve bunlardan 2 tanesi de Avrupa Kalite Etiketi Ödülü kazanırken, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü Ulusal Destek Servisi tarafından hazırlanan, öğretmenlerimiz için kalite etiketi belgeleri ile okullarımız için kalite etiketi levhaları Müdürlüğümüze gönderilmişti.

 

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati Akkurt, Kalite Etiketi Belgesi alan öğretmenlerimizle Kalite Etiketi Levhası alan okullarımızın müdürlerini makamında kabul etti.

 

Kabulde; Merkez Kanuni Ortaokulu Okul Müdürü Olgun Albayrak ile eTwinning İl Koordinatörü İngilizce öğretmeni Tuğba Sağlam ve İngilizce öğretmeni Hakan Özdemir, Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Müdürü İbrahim Kılıç ile Matematik öğretmeni Cihan Zorlu ve Görele Ortaokulu Müdürü Seyit Bilal Çetinkaya ve İngilizce öğretmeni Ramazan Günaçtı hazır bulundu.

 

Öğretmen ve yöneticilerimizle bir süre sohbet eden Sayın Müdürümüz Necati Akkurt; eTwinning uygulamalarının, öğrencilerimizin yabancı dil öğrenme becerilerinin geliştirilmesine önemli katkılar sağladığını ve Müdürlük olarak eTwinning faaliyetlerini desteklerini belirtti. Müdürümüz Akkurt öğretmenlerimizden projeler hakkında bilgiler alırken, çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Müdürümüz ayrıca, kalite etiketi levhası alan okullarımızın müdürlerini de tebrik ederek, okullarında yürüttükleri çalışmalara dair bilgiler aldı.

 

Sohbet sonrası Sayın Müdürümüz Necati Akkurt, ödül alan öğretmenlerimize belgelerini, ödül alan okullarımızın müdürlerine de kalite etiketi levhalarını takdim etti.

 

eTwinning Projesi kapsamında İlimizden;

- Görele Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ramazan Günaçtı “Let’s Start With Coding (Kodlamaya Başlayalım)” ve “Engelsizseniz Engel Sizsiniz” adlı projeleriyle Ulusal Kalite Etiketi ödülleri,

 

- Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Matematik öğretmeni Cihan Zorlu “Oyuncağımı Yapıyorum” adlı STEM projesiyle Ulusal Kalite Etiketi ödülü,

 

- Merkez Kanuni Ortaokulu İngilizce öğretmeni Hakan Özdemir “Values Education (Değerler Eğitimi)”  adlı projesiyle hem Ulusal Kalite Etiketi ödülü, hem de Avrupa Kalite Etiketi ödülünün sahibi olurken,

 

- Merkez Kanuni Ortaokulu İngilizce öğretmeni ve eTwinning İl Koordinatörü Tuğba Sağlam “Teenmag (Gençlik Dergisi)” projesi ile hem Ulusal Kalite Etiketi Ödülü, hem de Avrupa Kalite Etiketi ödülünün sahibi oldu. “Teenmag” projesi ayrıca, 2017 yılında, EBA-FATİH-eTwinning Entegrasyonu kategorisinde Türkiye Birinciliği ödülünü de almıştı.

 

Yine eTwinning Projesi kapsamında Merkez Kanuni Ortaokulu Avrupa Kalite Etiketi Levhası sahibi olurken, Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu ve Görele Ortaokulu da Ulusal Kalite Etiketi Levhası almışlardır.

 

12-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-201812-06-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.