GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Feda Edilecek Tek Bir Kız Çocuğumuz Yoktur” Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı

“Feda Edilecek Tek Bir Kız Çocuğumuz Yoktur” Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘ nin Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Hibe Programı (TRH2.1.IAREFG-II/P03/14) kapsamında yürütücülüğünü yaptığı FEDA EDİLECEK TEK BİR KIZ ÇOCUĞUMUZ YOKTUR! adlı projenin kapanış toplantısı 31/10/2016 tarihinde saat 18:00 da Giresun Uygulama Otelinde yapıldı.

Projenin kapanış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü/Okul Müdürü Azmi BIÇAKÇI; ‘’Özellikle kız çocuklarının okula devamının sağlanması, okulun kalitesinin artırılması, okul terklerinin önlenmesi, eksik öğrenmelerin tamamlanması, veli ve öğrencilerin gençlik psikolojisi ile ilgili eksik ve yanlış öğrenmelerinin giderilmesi için bu proje programı uygulanmıştır. Projenin Bütçesi: 225.542,56 € Hibe Tutarı: 186.523,70 €, ve uygulama süremiz ise 12 aydır, Ortak kurumlarımız Güzel Sanatlar Lisesi ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte projemizin hedeflerine ulaşmak için gayret sarfettik.’’ Dedi. Proje konusunda destek ve teşviklerinden ötürü Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN’ a ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine şükranlarını sundu. Giresun ilinin eğitimine ve Projeye katkılarından dolayı Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cevdet COŞKUN tarafından Giresun Valisi Hasan KARAHAN’a plaket takdim edildi.

Giresun Valisi Hasan KARAHAN projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. ‘’Değişen ve gelişen dünyada artık çocuklarımızın okula devamlarının sağlanabilmesi için okullarımızın daha cazip hale getirilmesi önemlidir, öğrenme ortamları tasarlanırken artık sadece sınıfla sınırlandırılmadan öğrenmenin gerçekleşmesi önemlidir. Bu proje ile sosyal yönleri güçlenmiş aile, öğrenci ve okul aktörlerinin içinde olduğu; hobi odalarıyla daha cazip hale gelmiş okullarımızda öğrencilerin okula devamının artırılacağı kanaatindeyim.’’  dedi.

 

Kapanış yemeğine; Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cevdet COŞKUN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tuncer TURAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ertuğrul TOSUNOĞLU, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Taşkın ALTAY, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Proje ortağı okulların yönetici, öğretmen, veli ve öğrencileri katıldı.

 

01-11-201601-11-201601-11-201601-11-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.