GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi Eğitimi

Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi Eğitimi

Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı iş birliğinde yürütülen ve güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmayı, gönüllü kan bağışçılarından güvenli kanın teminini sağlamayı amaçlayan ve Türkiye-Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) I. Bileşeninin 2010 yılı programlaması kapsamında sunulan "Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi"  kapsamında ilimizdeki idareci eğitimi 52 okul müdürümüzün katılımıyla Aksu Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

 

 

Aksu Anadolu Lisesi Müdürü Salih UZUN ve Bulancak Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu Müdür Yardımcısı Güray TÜRKER tarafından verilen Geleceğin Kan Bağışçılarının Eğitimi Semineri Aksu Anadolu Lisesinde yapıldı. Proje ile gönüllü kan bağışının arttırılması ve kan verme noktasında  farkındalık ve duyarlılık kazandırılması amaçlanmıştır. Yürütülen proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilimizde pilot okul olarak belirlenen Aksu Anadolu Lisesi, Giresun Lisesi, Mustafa Kemal Ortaokulu ve Bulancak Mehmet Akif Ersoy ortaokulunda 2015-2016 eğitim- öğretim yılının ilki birinci döneminde ikincisi ikinci döneminde olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve Kızılay ile işbirliğinde ikişer defa kan verme kampanyası düzenlenecektir.

GÜVENLİ KAN,HASTA İÇİN BEKLEMELİDİR.

 

HASTA, GÜVENLİ KAN BEKLEMEMELİDİR.


Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.