GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uhdesinde düzenlenen Anadolu İmam Hatip liseleri arası Genç Sadâ "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" "Hafızlık" ve "Ezan Okuma" yarışmalarının 2019-2020 eğitim öğretim yılı İl Finalleri, Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanı Bekir Şirin, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, İl Müftüsü Muhittin Oral, Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede ile okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve davetlilerin katılımıyla 26 Aralık 2019 Perşembe günü Görele Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

İlimiz genelindeki Anadolu İmam Hatip liselerinden erkek öğrencilerimizin Kur'an tilavetleri ve Ezan okumaları davetliler tarafından ilgiyle dinlendi.

 

Daire Başkanımız Sayın Bekir Şirin yarışmada yaptığı konuşmada, Öğrencilerimizin sergilediği Kur'an-ı Kerim tilavetleri ve okunan Ezanların manevi duygularımızı kabarttığını vurgulayarak, geleceğin imam-hatip, hafız ve müezzinleri olma yolunda hepsine başarılar diledi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederken, organizasyonda emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

 

Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrencilerimize belgeleri davetliler tarafından takdim edildi.

 

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin Kur'an tilavetleri ve Ezan okumaları sonrasında, jürinin yaptığı değerlendirme sonucu;

 

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma kategorisinde;

Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Gökdeniz Çelik birinci, Görele Şehit Teğmen Furkan Yayla Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bedirhan Usta ikinci, Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şuayip Özdemir üçüncü oldu.

 

Hafızlık kategorisinde;

Giresun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Sayın birinci, Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Umut Gökçe ikinci, Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mithat Özdemir üçüncü oldu.

 

Ezan Okuma kategorisinde;

Görele Şehit Teğmen Furkan Yayla Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Salih Medik birinci, Dereli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Durmuş Seçer ikinci, Giresun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ramazan Yılmaz üçüncü oldu.

 

26-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-201926-12-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.