GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın İmam Hatip Ortaokulları İl Finali Yapıldı

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın İmam Hatip Ortaokulları İl Finali Yapıldı

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uhdesinde düzenlenen "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nın 2019-2020 eğitim öğretim yılı İmam Hatip ortaokulları arası İl Finali, Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut ile okul müdürleri ve misafirlerin katılımıyla 24 Aralık 2019 Salı günü Bulancak İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi.

 

Giresun il genelindeki İmam Hatip ortaokullarından kız ve erkek öğrencilerimizin Kur'an tilavetleri davetliler tarafından ilgiyle dinlendi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu yarışmada yaptığı konuşmada, kaybedenin olmadığı bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederken, emeği geçen yönetici, öğretmen ve jüri üyelerimize teşekkür etti.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize belgeleri, Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ve diğer davetliler tarafından takdim edildi.

 

İmam Hatip ortaokulu öğrencilerimizin Kur'an tilavetleri sonrasında, jürinin yaptığı değerlendirme sonucu;

 

Erkekler, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma kategorisinde;

Bulancak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Kerem Aydın birinci, Giresun 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mortaza Haşimi ikinci, Görele İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ebrar Muhammet IMAT üçüncü oldu.

 

Erkekler, Hafızlık kategorisinde;

Giresun 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Eyüp Talha Tekeoğlu birinci, Bulancak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammed Yusuf Küçükyıldız ikinci, Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokul) öğrencisi Hasan Güneş üçüncü oldu.

 

Kızlar, Kur'an-ı Kerimi'i Güzel Okuma kategorisinde

Bulancak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Göksu Yoğunali birinci, Yağlıdere İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Saniye Tuğçe Tüngöz ikinci, Giresun 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe Dilara Gürgenci üçüncü oldu.

 

Kızlar, Hafızlık kategorisinde;

Giresun 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Nurseli Kabadayı birinci oldu.

24-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-2019

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.