GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi' Çalıştayı Başladı

'Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi' Çalıştayı Başladı

Müdürlüğümüz ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Genç Başarı Eğitim Vakfı arasındaki "Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırma İşbirliği Protokolü" kapsamındaki "Gençlerin Girişimcilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi" Çalıştayı, 25-26 Kasım 2019 tarihlerinde, Müdürlüğümüzün organizasyonu ile Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu çalıştayın açılışına katılırken beraberinde, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Şube Müdürü Ali Topçu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Genç Başarı Eğitim Vakfı temsilcileri ile Giresun ve Ordu illerinden öğretmenler de hazır bulundu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada; "Bu programla toplumun geleceğini oluşturan çocuklarımızın ve gençlerimizin; tüketim alışkanlıkları, girişimcilik, kariyer ve finans yönetimi gibi konularda bilgilendirilmeleri, okuldaki kazanımları yanında meslek seçimlerinde onlara ışık tutarak, hem başarılı bir birey olmalarına, hem de iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelik insan kaynağının artırılmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Bugün çalıştayda yer alarak, öğrencilerimize gelişim süreçlerinde rehberlik etme gayesinde olan öğretmen arkadaşlarla bir aradayız. İlimizden 40 ve komşu ilimiz Ordu'dan 40 olmak üzere toplam 80 öğretmenimizden, projenin okullarımızda yaygınlaştırılmasını ve yukarıda belirtilen amaçlara uygun faaliyetler gerçekleştirmelerini beklemekteyiz. Her projede olduğu gibi bu projenin de en önemli ayağı yaygınlaştırmadır. Bu bağlamda alanda yapacağınız çalışmalar projenin başarısını ortaya koyacaktır.

 

Bu vesileyle iki gün sürecek çalıştayımızı gerçekleştirmek üzere aramızda bulunan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Genç Başarı Eğitim Vakfı temsilcileri ile öğretmenlerimize hoş geldiniz derken, çalışmalarınızda şimdiden başarılar dilerim." diye konuştu.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.