GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Bilim ve Sanat Merkezi Tasarım Tescil Belgesi Aldı.

Giresun Bilim ve Sanat Merkezi Tasarım Tescil Belgesi Aldı.

Bakanlığımız, 2019'dan itibaren fikrî mülkiyet hakları çalışmaları kapsamında patent, faydalı model, tasarım ve marka çalışmalarına ağırlık veriyor. Bu kapsamda, ilk adımı mesleki eğitimde atarak fikrî mülkiyet çalışmalarına, özellikle mesleki eğitim Ar-Ge merkezlerine ağırlık verdi. Bakanlığımız, ayrıca fen liseleri ve BİLSEM'lerde de fikrî mülkiyet çalışmalarını başlattı.

 

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığı desteğiyle 81 ilde 183 BİLSEM'de görev yapan öğretmenlere yönelik fikrî mülkiyet ve sınai haklar konusunda eğitimler düzenlenerek BİLSEM'lerde yürütülen projeler yeniden yapılandırıldı.

 

İlimiz Giresun Bilim Ve Sanat Merkezi öğrencilerinin Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehtap Arslan Maraş rehberliğinde gerçekleştirdikleri 14 tasarım çalışması ile Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuru yaptı. Bu çalışmalar değerlendirilerek 14 tasarım ön tescil aşamasını geçti. Giresun Bilim Ve Sanat Merkezi öğrencisi Ceren Bayram'ın ''Kuğu Elbise ''adlı tasarımı Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek tescil belgesi aldı. Ön Değerlendirmeyi geçen diğer 13 Tasarım çalışmaları için  tescil belgesi bekleniyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul TOSUNOĞLU emeği geçen okul müdürlerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

31-08-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.