GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Güzel Sanatlar Lisesi "Ortaokul 8. Sınıflar Arası Türk Halk Müziği Ve Türk Sanat Müziği Solo Ses Yarışması Finali

Giresun Güzel Sanatlar Lisesi

Giresun Güzel Sanatlar Lisesi "Ortaokul 8. Sınıflar Arası Türk Halk Müziği Ve Türk Sanat Müziği Solo Ses Yarışması Finali

Giresun Güzel Sanatlar Lisesi "Ortaokul 8. Sınıflar Arası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Solo Ses Yarışması Finali"  Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Salonu´nda yapıldı. 

Türk Müzik Kültürünü tanıtmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak, gençleri sanata ve müziğe teşvik etmek, Güzel Sanatlar Liselerini tanıtmak ve yetenekli öğrencileri bu okullara yönlendirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya çok sayıda okul katılmıştır.

17 Mart 2015 günü Güzel Sanatlar Lisesi´nde yapılan elemeler sonucunda finale THM´den 9 okul; TSM´den 7 öğrencimiz kalmıştır. Yarışma şartnamesine göre eserler TRT repertuvarından seçilmiştir. Değişik okullardaki müzik öğretmenlerinden oluşan jürimizin değerlendirmeleri neticesinde THM ve TSM dallarında dereceye giren öğrenciler ve okullarımız şu şekilde olmuştur.

THM

      1.Melike KARAKUŞ-Espiye Süleyman DEMİREL Ortaokulu

      2. Faruk ÇETİN-Şebinkarahisar YBO

      3.Nazlıcan ARSLAN-Bulancak İstiklâl Ortaokulu.

1. ve 2. ye Bağlama, 3. ye Kemençe ödül olarak verilmiştir.

TSM


     1. Beyza NİRAN- Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

      2.Atakan DÖNER- Şebinkarahisar YBO

      3. Elif SAKAOĞLU-Çıtlakkale Ortaokulu.

1. ve 2. ye Keman, 3.ye Ney ödül olarak verilmiştir.

 

Yarışmaya katılan bütün öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirilmiş olup, tüm katılımcılarımıza ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.